• SędziaMark Clattenburg
  • Widzowie11 040

Remisy w Birmingham i Bournemouth

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: anglia.goal.pl  |  07.05.2016 17:49
Piłkarze Aston Villi zremisowali u siebie z zawodnikami Newcastle 0:0. Tymczasem na Dean Court gracze Bournemouth zremisowali z West Bromwich 1:1 (0:1). W barwach beniaminka cały mecz rozegrał Artur Boruc, który w pierwszej połowie obronił rzut karny.

Co działo się na stadionie w Birmingham? Goście mogli objąć prowadzenie zaraz na początku drugiej połowy, lecz Colback nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

W 61. minucie Tiote zagrał futbolówkę w pole karne, tam znalazł się Mitrović, ale też nie był wystarczająco precyzyjny i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Dziesięć minut potem podopieczni Beniteza mieli kolejną szansę. Tym razem uderzenie Wijnalduma dobrze obronił Bunn.

Finalnie wynik potyczki nie uległ zmianie i obie ekipy zdobyły po jednym punkcie. Obecnie gospodarze mają 17 oczek i są bez szans na utrzymanie. Goście są na 18. lokacie (34 oczka).

Aston Villa - Newcastle 0:0

Z kolei na stadionie beniaminka, gospodarze stracili pierwszego gola w 16 minucie. Wtedy to Evans dokładnie zagrał do Rondona, a ten pokonał Boruca.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy West Bromwich Albion mogli jeszcze podwyższyć na 2:0, ale Gardner nie wykorzystał rzutu karnego. W tej sytuacji dobrze zachował się Boruc. Gospodarzom dopisało też szczęście, ponieważ piłka po interwencji Polaka trafiła jeszcze w poprzeczkę.

Podopieczni Howe’a doprowadzili do wyrównania w 82 minucie. Wówczas na listę strzelców „wpisał się” Ritchie i ustalił wynik tej potyczki 1:1. Aktualnie obie drużyny mają po 42 punkty. Gracze West Bromwich zajmują 15. miejsce, a beniaminek plasuje się lokatę niżej.

Bournemouth - WBA 1:1 (0:1)
0:1 Rondon 16’
1:1 Ritchie 82’