26 października 2015 r.| 20:30

• SędziaValerio Iglesias Villanueva

Lwy z Bilbao z trzecią wygraną

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  26.10.2015 22:21
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w poniedziałek piłkarze Athletic Bilbao. Przed własną publicznością pewnie 3:0 pokonali Sporting Gijon.

W roli faworyta do spotkania przystępowali gospodarze, którzy chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Kibice baskijskiego klubu mieli również nadzieję, że tym meczem ich zespół wróci na właściwą ścieżkę.

Od początku mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali w 28. minucie. Wówczas gospodarze przeprowadzili świetną akcję. Do piłki w polu karnym po prostopadłym podaniu dopadł Williams, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Susaety. Ten strzałem z sześciu metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Trzy minuty przed przerwą Athletic Bilbao podwyższył na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aduriz, który trafił do siatki dobijając swój strzał z rzutu karnego, który wybronił Alberto Garcia. Tym samym gospodarze na przerwę schodzili w bardzo dobrych humorach.

W drugiej połowie Athletic potwierdził swoją wyższość nad rywalem. W 67. minucie padła trzecia bramka. Benat kapitalnym podaniem obsłużył Aduriza, który mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Wynik 3:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Athletic Bilbao - Sporting Gijon 3:0 (2:0)
1:0 Susaeta 28'
2:0 Aduriz 42'
3:0 Aduriz 67'