21 lutego 2016 r.| 18:15

• Widzowie46 603

Derby Kraju Basków dla Sociedad

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.02.2016 20:07
Skromne, ale prestiżowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Realu Sociedad. W debrach Kraju Basków pokonali na San Mames miejscowy Athletic Bilbao 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jonathas. Dla gości było to już czwarte zwycięstwo z rzędu i jednocześnie trzecie bez starty bramki.

Gospodarze rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie umieścili piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał trafienia.

W kolejnych minutach to jednak podopieczni Eusebio Sacristana dyktowali warunki gry. Przewagę udokumentowali golem w siedemnastej minucie. Carlos Vela doskonale zgrał futbolówkę ze skrzydła na szesnasty metr do uciekającego Jonathasa. Napastnik przyjął piłkę i uderzył pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi szans na obronę.

Stracony gol podrażnił zawodników Ernesto Valverde. W dalszej fazie mocno zabrali się bowiem do pracy. Do przerwy nie zdołali jednak wyrównać stanu konfrontacji.

Po zmianie stron Ahtletic nadal dłużej utrzymywał się przy piłce (63 procent w przekroju całego spotkania), ale nie potrafił skutecznie wykończyć swoich akcji i ostatecznie musiał pogodzić się z porażką. Dla Los Leones to już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Athletic Bilbao - Real Sociedad 0:1 (0:1)
0:1 Jonathas 17'