• SędziaAntonio Mateu Lahoz
  • Widzowie43 387

Real wygrał w Bilbao

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  23.09.2015 22:50
Real Madryt odpowiedział na wpadkę FC Barcelony, wygrywając w środowy wieczór wyjazdowy mecz z Athletikiem Bilbao. Królewskich do zwycięstwa nad Baskami doprowadził Karim Benzema, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

Mało kto mógł przypuszczać, że w meczu na takim poziomie można zobaczyć tak kuriozalnego gola. Real wyszedł w 19. minucie na prowadzenie po katastrofalnym zachowaniu San Jose, który zbyt słabo podał piłkę do Iraizoza. Bramkarza gospodarzy uprzedził Karim Benzema, ku konsternacji kibiców pakując piłkę do siatki.

Real miał w pierwszej połowie w zasadzie wszystko pod kontrolą i mógł szybko podwyższyć prowadzenie. Gdy z dystansu uderzał Cristiano Ronaldom na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Athleticu. Iraizoz uchronił też swój zespół po strzale Kovacicia.

Swoje sytuacje jeszcze przed przerwą mieli Baskowie. Najbliżej doprowadzenia do wyrównania był w 41. minucie Aritz Aduriz, który przegrał pojedynek sam na sam z Keylorem Navasem.

Baskowie ostatecznie dopięli swego w 67. minucie, gdy do dośrodkowania z prawej strony boiska dopadł Sabin Merino, strzałem głową doprowadzając do wyrównania.

Odpowiedź Królewskich była jednak natychmiastowa. Już trzy minuty później zdobyli oni drugiego i jak się okazało zwycięskiego gola. Na listę strzelców po dograniu Isco wpisał się wówczas Karim Benzema.

Athletic do samego końca nękał bramkę Realu, a z dystansu uderzał Aduriz. Za każdym razem na posterunku był jednak Navas, a wynik meczu na San Mames nie uległ już zmianie.

Athletic Bilbao - Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 Benzema 19'
1:1 Sabin 68'
1:2 Benzema 70'

Athletic: Iraizoz - De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - San Jose, Benat - Susaeta, Raul Garcia, Sabin Merino - Aduriz

Real: Navas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Modrić, Kovacić, Kroos - Isco, Benzema, Ronaldo.

RELACJA NA ŻYWO >>

RELACJA ON-LINE

90'
Koniec meczu
90'
Sdzia doliczy trzy minuty.
89'
Lucas Vazquez wchodzi za Kovacicia.
88'
Po raz kolejny Navas! Bramkarz Realu przenosi nad poprzeczk pik po bardzo gronym strzale gow Aduriza.
85'
Zmiana w zespole gospodarzy. Kike Sola zmieni Benata.
84'
Rozpdzony Ronaldo min rywala i wpad z pik w pole karne. Jego strza z lewej strony by jednak bardzo niecelny.
81'
Kolejna kartka. Ukarany Ibai Gomez, ktry kilka chwil wczeniej zastpi na boisko Susaet.
80'
Zmiana w Realu. Casemiro za Benzem.
79'
Gorco pod bramk Realu. W trudnej sytuacji uderza Raul Garcia, ale pika przesza kilka metrw obok bramki.
78'
ta kartka dla Kroosa.
75'
I kolejna wietna w tym meczu interwencja Navasa. Ogldamy bardzo dobre spotkanie.
72'
Benzema bliski zdobycia trzeciego gola. Francuz sprzed pola karnego uderza obok bramki.
72'
Zmiana w zespole Realu. Jese Rodriguez wchodzi w miejsce Isco.
70'
Natychmiastowa odpowied Krlewskich! Do siatki Baskw trafia Benzema, ktry wykorzysta dokadne dogranie Isco.
67'
1:1! Dorodkowanie z prawej strony boiska i niepilnowany w polu karnym Sabin Merino adnym strzaem gow nie da szans Navasowi.
67'
Kolejna kartka. Tym razem dla De Marcosa.
66'
Mogo by gronie pod bramk Realu, ale Varane w ostatniej chwili powstrzyma Aduriza.
66'
Po dorodkowaniu z rzutu ronego niecelnie gwkowa Varane.
64'
ta kartka dla Benata.
62'
Gospodarze domagaj si podyktowania rzutu karnego za zagranie rk jednego z zawodnikw Realu. Gwizdek sdziego jednak milczy.
60'
Po dorodkowaniu Marcelo do piki w polu karnym doszed Ronaldo, ale w trudnej sytuacji gwkowa niecelnie.
57'
Kolejna kartka dla zawodnika Realu. Tym razem ukarany Pepe. Na boisku robi si coraz bardziej nerwowo.
52'
ta kartka dla Ronaldo.
51'
Mogo by 1:1. Potne uderzenie Aduriza zza pola karnego i bardzo dobra interwencja Navasa.
50'
Pierwsze minuty znacznie spokojniejsze, Real kontroluje wydarzenia na boisku.
46'
Druga poowa rozpoczta.
45'
Koniec pierwszej poowy
43'
Bardzo niecelny strza Carvajala z dystansu.
43'
Stuprocentowa okazja dla Realu. Doskonaej okazji nie wykorzysta jednak Kovaci, ktry majc przed sob tylko Iraizoza trafi prosto w niego.
41'
wietna interwencja Navasa! Reprezentant Kostaryki odbija pik po strzale gow Aduriza z bliskiej odlegoci.
38'
Dorodkowanie z rzutu ronego i strza gow Benzemy. Pika poszybowaa nad bramk.
37'
Iraizoz po raz kolejny uchroni swoj druyn przed strat bramki. Tym razem przenis nad poprzeczk pik po strzale Kovacicia z okoo omiu metrw.
34'
I po raz kolejny strzela Benzema. Tym razem uderzenie Francuza blokuje Etxeita.
31'
Ogldamy bardzo ciekawe spotkanie. Do sytuacji strzeleckiej doszed Raul Garcia, ale jego strza z kilku metrw zablokowa Pepe.
29'
Dobra okazja dla Baskw! Mikkie dorodkowanie Susaety, tu obok bramki gwkowa Sabin.
28'
Szansa przed Kroosem. Reprezentant Niemiec ustawi sobie pik przed polem karnym, ale nastpnie uderzy tu nad poprzeczk.
24'
Real cay czas w natarciu. Baskowie nie potrafi opanowa sytuacji.
23'
I kolejna okazja! Benzema nie sign piki po zagraniu Marcelo wzdu linii bramkowej.
22'
Mogo by 2:0 dla Realu. Potne uderzenie Ronaldo sprzed pola karnego broni Iraizoz!
19'
Gol dla Realu! Karim Benzema! Niezrozumiae zachowanie San Jose, ktry fatalnie odgrywa pik do Iraizoza. Futbolwk przej Benzema i natychmiastowym strzaem umieci pik w siatce.
19'
Ronaldo zdecydowa si na uderzenie z rzutu wolnego. Mocno uderzona pika mina jedna bramk Baskw.
15'
Kolejna akcja Realu. Carvajal dogra pik w pole karne Benzemie, ale jego uderzenie zablokowane przez obroc.
14'
Teraz kolejna okazja dla Realu. Do sytuacji strzeleckiej, po nienajlepszej postawie defensywy Baskw, doszed Benzema. Francuz uderzy jednak nad bramk.
13'
Gronie pod bramk Krlewskich. Na uderzenie z prawej strony pola karnego zdecydowa si Raul Garcia, ale pika mina dalszy supek.
8'
San Mames wypenione jest dzi po brzegi.
8'
Po dorodkowaniu Marcelo do piki w polu karnym doszed Varane, ale gwkowa bardzo niecelnie.
7'
Benzema uderza z okoo 14 metrw, ale pika nodze jednego z zawodnikw gospodarzy mina bramk.
4'
Pierwsza grona akcja Realu. Z pik w pole karne wpad Ronaldo i zdecydowa si na przerzucenie jej na drug stron pola karnego. Tam doszo do nieporozumienia Benzemy z Isco. Francuz powinien zostaw
2'
Prostopade podanie w kierunku Aduriza, ale w polu karnym wietnie interweniuje Varane, ktry powstrzymuje napastnika Baskw wlizgiem.
1'
Krlewscy rozpoczli spotkanie!
0'
Poznalimy take wyjciowy skad Krlewskich.
Real: Navas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Modri, Kovaci, Kroos - Isco, Benzema, Ronaldo.
0'
Poznalimy ju wyjciowy skad Baskw na dzisiejsze spotkanie.
0'
Zapraszamy na relacj "minuta po minucie" z meczu 5. kolejki Primera Division, w ktrym Athletic Bilbao zmierzy si z Realem Madryt.