• SędziaJesus Gil Manzano
  • Widzowie37 597

Skromna wygrana Athleticu Bilbao

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  10.04.2016 22:23
W ostatnim niedzielnym spotkaniu La Liga Athletic Bilbao uporał się z Rayo Vallecano, wygrywając 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Basków zdobył Inaki Williams.

Gospodarze przystępowali do tego meczu zdeterminowani. Walczą nadal z Celtą Vigo o piątą lokatę w tabeli, dającą przepustkę do europejskich pucharach. Dzięki niedzielnej wygranej strata do tego rywala wynosi jeden punkt.

Zwycięstwo nad Rayo nie przyszło jednak łatwo. Po bezbarwnej pierwszej połowie kibice Athleticu mogli mieć obawy o wygraną swojego zespołu. Baskowie zaatakowali z większym animuszem dopiero po przerwie.

Groźnym sygnałem był strzał z dystansu Raula Garcii. Ostatecznie to nie on, a Inaki Williams otworzył w 61. minucie wynik tego spotkania. Zawodnik ten oddał mocny strzał z linii pola karnego, a piłka poszybowała tuż pod poprzeczkę.

W końcówce meczu groźniejsi byli przyjezdni. Mieli oni szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale z bliska fatalnie spudłował Miku. Swoją sytuację miał też Javi Guerra, ale nie znalazł sposobu na bramkarza z Bilbao.

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:0 (0:0)
1:0 Williams 61'