• SędziaCarlos Velasco Carballo
  • Widzowie40 497

Podział punktów w Bilbao

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  03.04.2016 13:57
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej Ligi BBVA, Athletic Bilbao zremisował na San Mames z Granadą 1:1 (1:0). Gospodarzom prowadzenie w 28. minucie dał Lekue, a jeszcze przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Aduriz. Punkt walczącej o utrzymanie Granadzie zapewnił w 77. minucie Penaranda.

Tylko pięciu zawodników zachowało miejsce w wyjściowej jedenastce po porażce z Espanyolem - dziś na boisku mogliśmy oglądać Gurpegiego, Benata, San Josego, Sabina, Garcię i Susaetę. Trzech zmian po remisie z Rayo dokonał za to trener Granady - Lomban, Marquez i Penaranda zajęli miejsca Costy, Rochiny i Successa.

Pierwsze minuty upłynęły w bardzo spokojnym tempie. W dziesiątej minucie lewą stroną przedarł się Penaranda, który zgrał piłkę do ustawionego osiem metrów od bramki El Arabiego, ale Marokańczyk przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Po mało ciekawym fragmencie gry, Baskowie w 28. minucie objęli prowadzenie. Aduriz przedłużył piłkę głową do Lekue, który najpierw poradził sobie z Babinem, a później silnym uderzeniem przełamał ręce Fernandeza. Trzy minuty później mogło być już 2:0 - Susaeta zgrał piłkę w pole karne do Aduriza, którego pierwszy strzał zablokował Babin, a druga próba wylądowała na poprzeczce.

W 35. minucie z prawej flanki w pole karne dośrodkował Aduriz, futbolówkę przepuścił Raul Garcia, a Lekue uderzył prawą nogą minimalnie obok bramki. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Lomban sfaulował w polu karnym Aduriza, ale sam poszkodowany trafił z jedenastu metrów tylko w słupek. Chwilę później wyrównać mogli goście, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie główkował El Arabi.

Po zmianie stron tempo meczu nieco siadło i pierwszy kwadrans minął bez większych emocji. W 62. minucie z lewej strony pola karnego niecelnie uderzył Lekue, a minutę później bramki Susaety z powodu spalonego nie uznał arbiter. W 67. minucie pod pole karne gospodarzy zapędzili się Nazaries, ale uderzenie Ibaneza minęło bramkę w sporej odległości.

Dziesięć minut później do wyrównania doprowadzili goście - Doucoure trącił piłkę do ustawionego na lewej stronie pola karnego Penarandy, a Wenezuelczyk precyzyjnym uderzeniem po dalszym słupku pokonał bezradnego w tej sytuacji Iraizoza.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski drugiego gola dla gospodarzy był wprowadzony w pięć minut wcześniej Inaki Williams, ale zamykając dośrodkowanie z lewej flanki uderzył w słupek

Żadna z drużyn nie może być w pełni zadowolona z jednego punktu, choć zdecydowanie bardziej cieszyć się z niego będą podopieczni trenera Gonzaleza. Granada zanotowała trzeci kolejny remis i w przypadku zwycięstwa Sportingu Gijon w starciu z Levante znajdą się w strefie spadkowej.

Athletic Bilbao - Granada CF 1:1 (1:0)