08 listopada 2015 r.| 12:00

• SędziaAlberto Undiano Mallenco

Baskowie lepsi od Espanyolu

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.11.2015 13:49
Zgodnie z oczekiwaniami Athletic Bilbao pokonał w niedzielne popołudnie na własnym boisku drużynę Espanyolu. Basków do zwycięstwa poprowadzili Inaki Williams i Raul Garcia, strzelając nieprzeciętnej urody gole.

Gospodarze od pierwszego kwadransa byli stroną dominującą, a w ósmej minucie cieszyli się już z prowadzenia. Efektowną bramkę strzelił wówczas Inaki Williams. Zawodnik ten przerzucił piłkę piętką nad obrońcami Espanyolu, znalazł się sam na sam z bramkarzem i zimną krwią wykończył swoją akcję.

Espanyol zaatakował z animuszem po przerwie. Przyniosło to wyrównującą bramkę Hernana Pereza, który dopadł do piłki po wrzutce Sancheza, z zimną krwią umieszczając ją w siatce.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy. Bramkę na 2:1 zdobył w 64. minucie Raul Garcia. Zawodnik ten doskoczył do dośrodkowania Markela Susaety i strzałem głową przelbował bramkarza Espanyolu.

Za sprawą wygranej Baskowie umocnili swoją pozycję w pierwszej dziesiątce tabeli. Mają obecnie w dorobku siedemnaście punktów.

Athletic Bilbao  - RCD Espanyol 2:1 (1:0)
1:0 Williams 8'