• SędziaAntonio Mateu Lahoz
  • Widzowie37 292

Remis Villarrealu, wygrana Athleticu

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.03.2016 21:51
Villarreal stracił punkty w tabeli La Liga, remisując na wyjeździe z Celtą Vigo. Po wysokie zwycięstwo nad Deportivo sięgnęli natomiast piłkarze Athleticu Bilbao.

Baskowie byli zdecydowanymi faworytami meczu z Deportvio. Mało kto spodziewał się jednak tego, że odniosą tak przekonującą wygraną. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła jeszcze w pierwszym kwadransie, gdy na listę strzelców wpisał się Iker Muniain.

To nie on, a Aritz Aduriz okazał się bohaterem tego spotkania. Napastnik Athleticu skompletował w tym meczu hat-tricka. Swój popis strzelecki rozpoczął w 36. minucie, kiedy podwyższył wynik na 2:0. Deportivo stać było co prawda na kontaktowego gola, którego zdobył po przerwie Oriol Riera. Był to jednak jedynie przebłysk w grze przyjezdnych.

Aduriz podwyższył wynik na 3:1 już dwie minuty po trafieniu rywali. Wynik tego spotkania ustalił natomiast na dwa kwadranse przed ostatnim gwizdkiem sędziego, popisując się efektownym strzałem z woleja.

Athletic Bilbao - Deportivo La Coruna 4:1 (2:0)
1:0 Muniain 13'
2:0 Aduriz 36'
2:1 Riera 51'
3:1 Aduriz 53'
4:1 Aduriz 60'

Villarreal, który w miniony weekend umocnił się na czwartej lokacie w tabeli La Liga, mierzył się tym razem z powracającą do wysokiej dyspozycji Celtą Vigo. To gospodarze okazali się stroną wiodącą w tym spotkaniu i jak podkreślają hiszpańscy komentatorzy, zasłużyli oni na zwycięstwo.

Goście z El Madrigal stworzyli w zasadzie jedną stuprocentową okazję na strzelenie gola. Miał ją jeszcze w pierwszej połowie Bakambu. Nie znalazł on jednak sposobu ba bramkarza Celty, Sergio Alvareza.

Z powodu kontuzji boisku już po godzinie gry opuścić musiał zawodnik gości, Leo Baptistao. Na ten moment nie wiadomo czy nabawił się poważnego urazu.

Villarreal zanotował w środę czwarty z rzędu ligowy remis na wyjeździe. Jego przewaga nad piątą w tabeli Sevillą stopniała do dziewięciu oczek.

Celta Vigo - Villarreal 0:0