• SędziaIkandi Bikandi Garrido
  • Widzowie38 572

Podział punktów w Sewilli

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  24.08.2015 00:25
Podziałem punktów zakończyło się ostatnie niedzielne spotkanie pierwszej kolejki Primera Division. Real Betis przed własną publicznością zremisował 1:1 z Villarreal.

Mecz na Estadio Benito Villamarin zapowiadał się niezwykle ciekawie. Obie jedenastki liczyły na dobre rozpoczęcie nowego sezonu i zainkasowanie kompletu punktów. Od pierwszego gwizdka kibice oglądali wyrównany pojedynek.

Jak się później okazało, decydująca o losach pojedynku sytuacja miała miejsce w 31. minucie. Żółte Łodzie Podwodne wykorzystały nieudaną pułapkę ofsajdową gospodarzy. Po zagraniu Jaume Costy, piłkę w polu karnym opanował nowy nabytek klubu Roberto Soldado i mając przed sobą tylko bramkarza, pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Ambitnie walczący Real Betis konsekwentnie szukał okazji do wyrównania. W 87. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Areola odbijał piłkę po dwóch strzałach rywali, ale przy kolejnej dobitce Rubena Castro byż już bezradny.

Real Betis Sewilla - Villarreal CF 1:1 (1:0)
0:1 Soldado 31'
1:1 Ruben Castro 87'