16 kwietnia 2016 r.| 18:30

• SędziaTobias Welz

Lewandowski bohaterem Bayernu

dodał: Kejar  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  16.04.2016 20:18
Gracze Bayernu triumfowali na swoim boisku z piłkarzami Schalke 3:0 (0:0). W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki.

Pierwszego gola mogliśmy zobaczyć już w drugiej minucie. Wtedy to błąd w swoim polu karnym popełnił Caicara i piłka trafiła do Douglasa Costy. Pomocnik Bayernu jednak fatalnie przestrzelił.

W 29. minucie bliski szczęścia był Lewandowski. Polak uderzył głową po dośrodkowaniu Rafinhi, ale Fährmann zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Trzy minuty po zmianie stron poważnie zakotłowało się  polu karnym gości. Lewandowski nie zdołał jednak oddać strzału, a próba Lahma została w porę zablokowana. W 52. minucie Vidal uderzył z dystansu, ale był minimalnie nieprecyzyjny.

W 54. minucie Bawarczycy dopięli już swego. Lewandowski dostał piłkę w polu karnym, szybko oddał strzał i pokonał bezradnego Fährmanna.

Polski napastnik „wpisał się” na listę strzelców również jedenaście minut potem. Wtedy to Rafinha dokładnie dograł w pole karne, a tam Lewandowski popisał się skuteczną główką.

W 73. minucie było już 3:0 dla podopiecznych Guardioli. Tym razem golkiper Górników musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Vidala.

Sześć minut potem kontaktowego gola mógł zdobyć Belhanda, lecz Neuer skutecznie udaremnił jego próbę. Finalnie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie. Dzięki tej wiktorii Bawarczycy są coraz bliżej mistrzostwa, a Lewandowski tytułu Króla Strzelców.

Bayern - Schalke 3:0 (0:0)
1:0 Lewandowski 54’
2:0 Lewandowski 65’
3:0 Vidal 73’

Komentarze | 9 komentarzy

nazawszeBVB | 16.04.2016 20:47

Tradycja ,z BVB remis to teraz reszta sezonu będzie cienizna z ich strony,mam nadzieję,że do LM sie nie dostaną.

MisiekBoy | 17.04.2016 00:00

Co za bezsensowna docinka dla kibiców S04. Wsyd wypisywac takie głupoty po tak kompromitującej przegranej z Liverpoolem w "wygranym" meczu. Mam nadzieje , że nigdy więcej nie będe zmuszony oglądać tak , prezentującego sie BVB w Europejskich Pucharach bo to był istny pokaz żenady , tak wielki , że nie wiem jak można śmieć krytykowac kilka dni po takiej porażce inny zespół.

Joker | 17.04.2016 02:44

Dobrze, że się Lewy przełamał bo już pismaki różne dziwne opowieści snuły na temat formy Roberta i domniemanych jej przyczyn... To było żenujące podobnie jak to, że od razu po tym jak Lewy ustrzelił dublet ci sami znawcy się nim ponownie zaczeli zachwycać...

Bayer1904 | 17.04.2016 09:44

Brawo Lewy oby król już został :)

Monachijczyk | 17.04.2016 09:44

Vidal mnie poraza. W pierwszej czesci sezonu gral slabo, ruszal sie powoli i ociezale. Czesto zawodzil. Nie wiem co stalo mu sie w rundzie rewanzowej, ale to istny jednoosobowy walec! Gosciu jest w takim gazie, ze szok. Na dzien dzisiejszy nasz najlepszy zawodnik. Asystuje, strzela, walczy, podaje. Powrocil dawny Arturo :) Niech Juventus sobie pluje w brode tak samo, jak z Comanem.

sztEFFEn | 17.04.2016 12:37

@ Monachijczyk
Niepotrzebny kwas w stronę Juve jeśli chodzi o Vidala. On był nie do zatrzymania w Turynie, a pluć sobie w twarz nie muszą, bo przez 4 lata zrobili z niego świetnego zawodnika typu B2B i wiele na tym zyskali sportowo. Vidal z początku pobytu w Bayernie był po 1 po Copa America, a po 2 nie grał przez to regularnie. Nic tylko dać mu Martineza obok i przez środek raczej nikt się nie przebije.
Co do Comana, to owszem, mają czego żałować.

Monachijczyk | 17.04.2016 12:49

Zaden kwas. Oddali nam prawdziwa perle. Jakby Bayern oddal komus takiego zawodnika, to jako kibic bylbym bardzo niezadowolony. 40 mln to dosc niska kwota, nie sadzisz? Koles tym co obecnie prezentuje, to jest wart z 50-60.

sztEFFEn | 17.04.2016 13:01

Jeśli chodzi o kwotę, to się zgadzam, ale z Twojej wypowiedzi wynikało, jakoby Juventus kompletnie nie przemyślał sprzedaży i nie dostrzegł potencjału Chilijczyka. 37mln wydaje się w obecnych czasach (za takiego grajka) kwotą średnio opłacalną, ALE Arturo miał 28 lat, w Turynie często balował, a poza tym jak już podkreśliłem chciał odejść i Juventus nie mógł go zatrzymać.
Pamiętaj, że Bayern oddał do Realu za śmieszne 25-30 24-letniego Kroosa. Mniejsza z tym jaki wkład w grę Bayernu miał Toni, ale taka kwota za młodego Mistrza Świata, wciąż perspektywicznego, to raczej nie był dobry deal. Rok temu oddaliśmy Schweiniego za ok. 10mln euro/funtów, który co prawda był starszy od Arturo i dawał już coraz mniej drużynie, ale był symbolem przez duże S.

sztEFFEn | 17.04.2016 13:03

Oczywiście pamiętam, że Toni miał tylko rok kontraktu u nas, ale oto zarząd mógł już zadbać wcześniej, żeby nie zostać na lodzie. Do końca nie został, ale kwota jaką moglibyśmy zaśpiewać Realowi, mogłaby spokojnie oscylować w granicach 40mln.