• SędziaKnut Kircher
  • Widzowie75 000

Wymęczona wygrana Bayernu

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  12.09.2015 17:24
Bayern Monachium z ogromnymi problemami pokonał w derbach Augsburg 2:1. Goście prowadzili aż do 77 minuty, kiedy to wyrównał strzałem z bliska Robert Lewandowski. O wygranej Bawarczyków przesądził natomiast kontrowersyjny rzut karny, podyktowany w samej końcówce spotkania.

Bayern do spotkania przystąpił bez Mario Götzego. Z powodu drobnego urazu zdecydowano nie ryzykować jego zdrowia przed Ligą Mistrzów. O trzy punkty w Bundeslidze zatroszczyć się mieli Thomas Müller i Robert Lewandowski.

Monachijczycy przegrali dwa z trzech ostatnich meczów przeciwko FCA, ale nie wyciągnęli z tego nauki. Oczywiście grali piłką, wymieniając ogromną ilość podań, ale bez tempa i zdecydowania. Dobrą okazję miał tylko Thiago, którego główkę w 20 minucie fantastycznie prawą ręką sparował Hitz.

Ustawiony niemal bez przerwy całą jedenastką na swojej połowie Augsburg przeprowadził jeden z nielicznych wypadów w 43 minucie, zaskakując gospodarzy i ich kibiców. Piłkę na prawej stronie wymienili Bobadilla i Koo, Koreańczyk zagrał w polu karnym na środek do Essweina, a ten silnym uderzeniem pod poprzeczkę zawstydził niemrawych przeciwników.

Monachijczycy zaraz po zmianie stron powinni byli wyrównać stan rywalizacji, ale dobre okazje zmarnowali Lewandowski i Thiago. Polak trafił w Hitza w sytuacji sam na sam, natomiast Hiszpan po rzucie rożnym uderzył z woleja z sześciu metrów wysoko nad poprzeczką. Guardiola musiał więc wzmocnić siłę rażenia i posłał do boju debiutanta, Kingsleya Comana.

Na gola monachijczycy kazali czekać swoim kibicom aż do 77 minuty. Wyrównanie w dużej mierze zawdzięczają Lewandowskiemu, który przedarł się środkiem w pole karne, został piłkę Müllerowi, a na koniec dobił jego strzał do bramki z najbliższej odległości.

W 83 minucie okazję na objęcie prowadzenia zmarnował Müller, faulując rywala przed bramką. Augsburczycy wypracowali jednak gospodarzom kolejną szansę, prokurując w 88 minucie rzut karny. Z decyzją sędziego pogodzić się nie mogli, ale musieli, podobnie jak z tym, że jedenastkę pewnym i mocnym strzałem na gola zamienił Müller. Dla reprezentanta Niemiec to już szósty gol w sezonie.

FC Bayern Monachium – FC Augsburg 2:1 (0:1)
0:1 Esswein 43'
1:1 Lewandowski 77'
2:1 Müller 90' (karny)