• SędziaMarco Fritz
  • Widzowie30 210

Remis w Leverkusen

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  29.11.2015 19:23
Bayer Leverkusen uratował remis w spotkaniu na szczycie 14. kolejki Bundesligi z Schalke Gelsenkirchen. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1, bo na gola Choupo-Motinga odpowiedziało samobójcze trafienie Riethera z samej końcówki meczu.

Już w siódmej minucie mogło być 1:0 dla przyjezdnych, kiedy to po rzucie rożnym na główkę zdecydował się Howedes. Wówczas jednak dobrą interwencją popisał się Leno. Nieco później swoją okazję miał natomiast Choupo-Moting, który właściwie już upadając uderzył głową, ale niemal wprost w bramkarza Leverkusen.

W odpowiedzi swoją okazję miał Bellarabi, który zabawił się z defensywą Schalke, mijając obrońców gości niczym tyczki i z ostrego kąta obił jedynie poprzeczkę. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą mógł zaskoczyć Schalke, ale jego uderzenie z pola bramkowego minęło bramkę o włos.

Tym samym po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, choć na nudę nikt nie mógł narzekać.

Zmieniło się to niemal momentalnie po zmianie stron, bo Schalke potrzebowało zaledwie pięciu minut od gwizdka rozpoczynającego drugie 45 minut, by wyjść na prowadzenie za sprawą Choupo-Motinga, który obsłużony podaniem przez Goretzkę znalazł się w polu karnym i pokonał Leno.

Jakiś czas po tym wydarzeniu klub z Gelsenkirchen mógł podwoić prowadzenie za sprawą Klaasa-Jana Huntelaara, który przymierzył głową o włos niecelnie.

W ostatnim kwadransie pojedynku doszło do wyrównania, dokładniej w 85 minucie. Wówczas to Javier "Chicharito" Hernandez odnalazł podaniem golkipera Schalke, który wybił piłkę nogą na tyle niefortunnie, że ta trafiła wprost w obrońcę Riethera, który zaliczył samobója.

Tym samym obie ekipy podzieliły się punktami po ciekawym pojedynku. Końcowy wynik to właśnie powyższe 1:1.

Bayer Leverkusen - Schalke Gelsenkirchen 1:1 (0:0)
0:1 Choupo-Moting 50'
1:1 Riether (sam.) 85'