• SędziaTobias Stieler
  • Widzowie28 475

Remis w Leverkusen

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  04.10.2015 19:27
Bayer Leverkusen zremisował po kiepskim meczu z Augsburgiem 1:1. To, czego kibice nie zapomną po tym meczu, to samobójcze trafienie Bernda Leno "a la Boruc".

Augsburg niewiele zrobił, by objąć prowadzenie, jednak od 12 minuty było 1:0 dla gości po prezencie od Leno. Bramkarz Bayeru zaliczył samobójcze trafienie, nie trafiając czysto w piłkę po wycofaniu od Taha. Kuriozalna bramka.

Gospodarze nie zachwycali, ale doprowadzili do wyrównania w 39 minucie dzięki Bellarabiemu. Skrzydłowy Aptekarzy dobił piłkę do bramki po tym, jak odbiła się ona od słupka po strzale z dystansu Hernandeza.

Po przerwie Werkself zagrali nieco odważniej i już w 50 minucie byli blisko prowadzenia, lecz po strzale Bendera piłka odbiła się tylko od słupka.

Jeszcze lepszą okazję miał w 71 minucie Calhanoglu, który wykonywał rzut karny po zagraniu ręką Callsen-Brackera. Turecki pomocnik przestrzelił jednak z 11 metrów!

Gospodarze zaatakowali dopiero w końcówce ale mimo strzałów Papadopoulosa wynik nie uległ zmianie.

Bayer 04 Leverkusen – FC Augsburg 1:1 (1:1)
0:1 Leno 12' (sam.)
1:1 Bellarabi 39'