19 września 2015 r.| 20:00

• SędziaWilfried Bien

Zwycięstwa Nice i Angers

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: francja.goal.pl  |  19.09.2015 21:57
Choć piłkarze Bastii na własnym boisku objęli prowadzenie w meczu z Nice, to ostatecznie nie dopisali do swojego konta choćby punktu. Zerową zdobycz zanotowali też zawodnicy Troyes, którzy gościli dziś w Angers.

W meczu na Stade Armand Cesari gospodarze objęli prowadzenie już w 23. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gael Danic. Bastia prowadziła, ale prowadzenia tego nie potrafiła zbyt długo utrzymać. W 33. minucie do wyrównania doprowadził Nampalys Mendy, a jeszcze przed przerwą gola na 2:1 dla Nice zaliczył Valere Germain.

Po zmianie stron gospodarze starali się ponownie przybliżyć do zwycięstwa bądź powalczyć o choćby punkt, ale defensywa ekipy z Lazurowego Wybrzeża nie dawała się pokonać. Za to na sekundy przed ostatnim gwizdkiem arbitra jeszcze podwyższył prowadzenie gości Said Benrahma. To dopiero druga wygrana Nice w tym sezonie, ale pozwalająca przeskoczyć w tabeli dzisiejszego rywala.

SC Bastia - OGC Nice 1:3 (1:2)
1:0 Danic 23'
1:1 Mendy 33'
1:2 Germain 40'
1:3 Benrahma 90'+3

Angers gościło dziś Troyes i choć po dobrym początku sezonu było faworytem spotkania, to od 33. minuty po czerwonej kartce dla Cheikha Ndoye musiało radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to, beniaminek sprawiał dużo lepsze wrażenie od zespołu z Troyes i jeszcze przed przerwą kilkakrotnie bliski był objęcia prowadzenia. W 38. minucie w słupek nawet trafił Ferebory Dore.

Po zmianie stron niewiele w grze obu ekip się zmieniało. Gospodarze, nawet w osłabieniu, kontrolowali przebieg gry, a tuż przed upływem pierwszego kwadransa drugiej odsłony objęli prowadzenie. Po faulu Karaboue, z rzutu karnego golkipera Troyes pokonał Thomas Mangani. Ostatecznie Angers skromnie, ale pokonało ekipę gości. Ta przez całe spotkanie nie oddała żadnego celnego strzału.

Angers SCO - Troyes AC 1:0 (0:0)
1:0 Mangani (k.) 58'