• SędziaChristian Dingert
  • Widzowie27 081

Augsburg zatrzymuje Wolfsburg

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  29.11.2015 19:30
W jednym z ostatnich spotkań 14. kolejki niemieckiej ekstraklasy Augsburg postawił się Wolfsburgowi i mimo sporej przewagi Wilków zdołał zremisować z nimi bezbramkowo. Goście ostatnie pięć minut spotkania grali w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska Dantego, co ostatecznie nie zdążyło jednak  wpłynąć na wynik pojedynku.

W osiemnastej minucie spotkania doskonałą piłkę w szesnastce otrzymał Cauiby, ale jegagro uderzenie świetnie wybronił Diego Benaglio. Chwilę później Wolfsburg popisał się szybką kontrą, po której Arnold odnalazł podaniem od Kruse, ale jego strzał zablokowany został przez Kohra.

Po półgodzinie gry mogło być 1:0 dla Wolfsburga, gdy Arnold zdecydował się na strzał z ponad dwudziestu metrów i tylko bardzo dobra interwencja Hitza zapobiegła utracie gola przez Augsburg. W odpowiedzi, tuż przed przerwą, Verhagh znalazł się w polu karnym i uderzył w boczną siatkę.

Po pierwszej połowie mieliśmy remis 0:0.

W 52 minucie Schurrle uderzał po długim rogu bramki gospodarzy, ale pomylił się nieznacznie. Augsburg nie zamierzał jedynie chować się za podwójną gardą i co jakiś czas próbował ukłuć rywala - w 61 minucie fatalnie skiksował głową Kohr, który nie potrafił skierować futbolówki do siatki, choć nikt nie zdecydował się go kryć w szesnastce.

Ciekawie było jeszcze w ostatnim kwadransie, gdy z rzutu wolnego powinien był strzelić Naldo, ale doskonale interweniował dobrze dysponowany dzisiaj Hitz. Napór Wilków trwał i w 82 minucie minimalnie z linii pola karnego pomylił się Caligiuri.

W samej końcówce Wolfsburg osłabiony został przez drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gości kończyli w dziesiątkę. Nie zmieniło to jednak wyniku i ekipy podzieliły się zdobyczą punktową.

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 0:0