• SędziaMarco Fritz
  • Widzowie27 200

Sześć goli w Augsburgu, hattrick Muto

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  31.10.2015 17:30
Niesamowity przebieg miał sobotni pojedynek 11. kolejki Bundesligi w Augsburgu. Ostatecznie kibice obejrzeli aż sześć bramek, a obie drużyny podzieliły się punktami. Bohaterem meczu był bez wątpienia Josinori Muto, który zdobył trzy gole dla Mainz.

W roli faworyta do sobotniego spotkania przystępowali goście z Moguncji, którzy w tym sezonie spisywali się zdecydowanie lepiej. Mecz ułożył się po ich myśli, bowiem już w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Błąd jednego z obrońców Augsburga wykorzystał Pablo De Blasis, który przejął piłkę w polu karnym, a następnie spod linii końcowej zagrał przed bramkę do Josinoriego Muto. Ten nie miał najmniejszych problemów z trafieniem do praktycznie pustej bramki.

W 31. minucie Mainz prowadziło już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Muto, który wykończył świetną akcję swojego zespołu. Tym razem asystę na swoje konto zapisał Jairo Sampeiro.
Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. W 41. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Augsburga za zagranie piłki ręką przez De Blasisa. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał kapitan zespołu Paul Verhaegh.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego mocnego uderzenia Augsburga. W 50. minucie gospodarze doprowadzili bowiem do wyrównania. Caiuby świetnie dośrodkował w pole karne z lewej strony, a niepilnowany na czwartym metrze Koo Ja-Cheol spokojnie trafił do siatki.

Augsburg nie zamierzał na tym poprzestawać i w kolejnych minutach szukał kolejnych okazji. Ich ataki przyniosły efekt w 81. minucie. Po raz drugi w tym meczu asystował Caiuby, a bramkę wydawało się na wagę zwycięstwa zdobył Bobadilla. Gospodarze ostatecznie musieli się jednak obejść smakiem, bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ponownie dał im o sobie znać Muto, który świetnie opanował piłkę w polu karnym, a następnie świetnym strzałem doprowadził do wyrównania.

FC Augsburg - FSV Mainz 3:3 (1:2)