• SędziaSascha Stegemann
  • Widzowie28 653

Pewna wygrana Bayeru, remis w Augsburgu

dodał: Kejar  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  30.01.2016 17:20
Na BayArena piłkarze Bayeru wygrali z zawodnikami Hannoveru 3:0 (1:0). Tymczasem na WWK Arena zawodnicy Augsburga zremisowali z Eintrachtem 0:0.

Co działo się na BayArena? Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 13. minucie gry, ale Kiessling uderzył głową tylko w słupek. W 26. minucie Calhanoglu próbował zaskoczyć golkipera rywali z rzutu wolnego, ale Zieler popisał się skuteczną interwencją i gospodarze mieli tylko rzut rożny.

Aptekarze objęli prowadzenie pod sam koniec pierwszej połowy. Wtedy to Calhanoglu celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Kiessling precyzyjnie uderzył głową.

W 52. minucie dogodną szansę miał Kampl, ale został zatrzymany przez dobrze interweniującego Zielera. Pięć minut potem Calhnoglu strzelił w poprzeczkę.

W 63. gospodarze dopięli jednak swego i zdobyli drugą bramkę, bo z karnego nie pomylił się Hernandez. Ten sam zawodnik „wpisał się” na listę strzelców też w 87. minucie i ustalił wynik tej potyczki na 3:0.

Bayer - Hannover 3:0 (1:0)
1:0 Kiessling 44’
2:0 Hernandez 63’ (k.)
3:0 Hernandez 87’

Z kolei na WWK Arena gospodarze mogli strzelić pierwszego gola w 20. minucie. Wtedy jednak Baier nie wykorzystał dogodnej okazji i cały czas mieliśmy 0:0.

W 60. minucie dobrą szansę miał Meier. Napastnik klubu z Frankfurtu nie zdołał jednak pokonać skutecznie interweniującego Hitza. Osiem minut potem sam na sam z golkiperem gospodarzy znalazł się Aigner, ale bramkarz Augsburga ponownie był górą.

W 85. minucie szansę miał Huszti, lecz  Hitz raz jeszcze wykazał się swoimi umiejętnościami. Finalnie wynik tej potyczki już nie uległ zmianie i obie ekipy zdobyły po jednym punkcie.

Augsburg - Eintracht 0:0