• SędziaMarkus Schmidt
  • Widzowie27 610

Skuteczna pogoń Bayeru

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  05.03.2016 17:27
Na trzydzieści minut przed zakończeniem spotkania Bayer Leverkusen przegrywał w Augsburgu 0:3. Ostatecznie jednak zapisał na swoje konto cenny punkt.

Goście przystępowali do meczu w Augsburgu z nadzieją na przerwanie fatalnej passy. Aptekarze przegrali bowiem trzy ostatnie ligowe spotkania. Początek meczu nic na to jednak nie wskazywał, bowiem już w szóstej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po ładnym strzale Essweina piłka trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Koo Ja-Cheola, który uderzeniem z woleja pokonał bramkarza Bayeru.

W 21. minucie zespół z Leverkusen był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale piłka po strzale Mehmediego sprzed pola karnego trafiła w słupek. Tymczasem tuż przed przerwą padła druga bramka dla gospodarzy. Ponownie do siatki piłkę skierował Koo Ja-Cheol, który po raz kolejny dobił uderzenie jednego ze swoich partnerów, który trafił w słupek.

W 57. minucie Koreańczyk skompletował hattricka. Leno skapitulował po jego strzale z dziesięciu metrów, po tym jak piłkę klatką piersiową świetnie zgrał mu Finnbogason. Trzy minuty później Bayer odpowiedział swoim golem. Po zagraniu Mehmediego, nadzieje gościom przywrócił Bellarabi.

W 80. minucie padła kontaktowa bramka dla Aptekarzy. Niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Verhaegh, który skierował futbolówkę do bramki swojego zespołu. Nie była to ostatnia zła wiadomość dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry ręką w polu karnym zagrał Gouweleeuw, za co został ukrany czerwoną kartką. Kilka chwil później rzut karny na gola zamienił Calhanoglu, ratując swojej drużynie jeden punkt.

FC Augsburg - Bayer Levekusen 3:3 (2:0)
1:0 Koo Ja-Cheol 6'
2:0 Koo Ja-Cheol 44'
3:0 Koo Ja-Cheol 57'
3:1 Bellarabi 60'
3:2 Verhaegh (sam.) 80'
3:3 Calhanoglu (k.) 90+3'