20 grudnia 2015 r.| 15:00

• SędziaGianluca Rocchi

Napoli wygrywa w Bergamo

dodał: MW  |  źródło: SerieA.pl  |  20.12.2015 16:52
Napoli umocniło się w czołówce tabeli włoskiej Serie A, wygrywając wyjazdowy mecz z Atalantą Bergamo. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Gonzalo Higuain.

Przez długi czas utrzymywał się w tym meczu bezbramkowy remis, a kibice zobaczyli wszystkie gole dopiero po przerwie. Mimo dobrej i odważnej gry gospodarzy, to Napoli wyszło w 52. minucie na prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrywał jeden z obrońców gospodarzy, a jedenastkę na gola zamienił po chwili Marek Hamsik.

Odpowiedź drużyny z Bergamo była jednak natychmiastowa, bo już dwie minuty później Alejandro Gomez doprowadził do wyrównania.

Ostatecznie o triumfie przyjezdnych przesądził Gonzalo Higuain. Argentyńczyk w 62. minucie strzałem głową dał gościom ponowne prowadzenie. Piłkarze z Neapolu kropkę nad "i" postawili w 85. minucie, kiedy Higuain po precyzyjnym podaniu Hamsika ustalił wynik na 3:1.

Atalanta - Napoli 1:3 (0:0)
0:1 Hamsik (k.) 52'