• SędziaJohan Hamel
  • Widzowie3 757

Pierwsza wygrana beniaminka, remis w Angers

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  24.10.2015 21:53
Drużyna GFCO Ajaccio odniosła pierwsze w historii zwycięstwo we francuskiej Ligue 1, pokonując Niceę 3:1. Ani jednego gola nie oglądano natomiast w konfrontacji Angers z Guingamp.

Porażka Nicei jest zupełnie niespodziewana. Drużyna ta prezentowała w ostatnich tygodniach wysoką formę, gromiąc kolejnych rywali. Potknęła się jednak na Korsyce, gdzie straciła aż trzy gole.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie gry, kiedy zaskakującym lobem z ostrego kąta piłkę do siatki skierował niespodziewanie Gregory Pujol.

Nicea odpowiedziała w jedenastej minucie, gdy piłkę do własnej siatki skierował pechowo Roderic Filippi. GFCO Ajaccio było jednak tego dnia zdecydowanie lepsze i jeszcze w pierwszej połowie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 32. minucie piłkę do siatki głową skierował Roderic Filippi, rehabilitując się w ten sposób za pechowe trafienie do własnej bramki. Gospodarze postawili kropkę nad "i" jeszcze w pierwszej połowie gry. Bramkę na 3:1, ustalającą wynik rywalizacji zdobył w czterdziestej trzeciej minucie Damjan Doković.

GFCO Ajaccio - OGC Nice 3:1 (3:1)
1:0 Pujol 1'
1:1 Filippi (sam.) 11'
2:1 Filippi 32'
3:1 Doković 43'

W spotkaniu pomiędzy Angers a EA Guingamp nie oglądano ani jednego gola. Nie oznacza to jednak, że na obiekcie beniaminka brakowało emocji.

Mecz ten okazał się wymianą ciosów z obu stron. Swoje okazje mieli zarówno goście, jak i gospodarze, ale razili nieskutecznością. Najwięcej emocji dostarczył bez wątpienia ostatni kwadrans.

Piłkarze Angers byli w o tyle trudnej sytuacji, że od 81. minuty po faulu Slimane Sissoko grali w osłabieniu. Pomimo tego to oni stworzyli sobie w końcówce lepsze okazje do zdobycia zwycięskiego gola. Za każdym razem na posterunku był jednak bramkarz Guingamp - Lossl.

Angers - EA Guingamp 0:0