LE: Milan z awansem, doppietta Calhanoglu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  24.09.2020 22:30

Hakan Calhanoglu  |  fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

AC Milan wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek eliminacji do Ligi Europy. Mediolańczycy pokonali na swoim stadionie Bodoe/Glimt 3:2 (2:1). Tym samym lider norweskiej ekstraklasy postawił się drużynie Stafano Pioliego.

AC Milan jeszcze, zanim zaczął swój mecz, to już miał kłopot, bo okazało się, że na COVID-19 zachorował Zlatan Ibrahimovic. Szwed natychmiast został odesłany na kwarantannę, więc szkoleniowiec Stefano Pioli siłą rzeczy nie mógł skorzystać z usług piłkarza.

Dość niespodziewanie na Stadio San Siro pierwsi na prowadzenie wyszli gości, którzy objęli prowadzenie za sprawą Kaspera Junkera. Radość w szeregach norweskiej drużyny trwała jednak tylko chwilę, bo już w 16. minucie bramkę na 1:1 zdobył Hakan Calhanoglu, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Jeszcze przed przerwę mediolański team wyszedł na prowadzenie, co było następstwem trafienia Lorenzo Colmbo, który wykończył koronkową akcję a'la Górnik Zabrze z meczu z Legią Warszawa. Tym samym na przerwę gospodarze schodzili z zaliczką jednego gola.

Tymczasem tuż po zmianie stron team z miasta mody za sprawą Turka Calhanoglu podwyższył swoje prowadzenie. Tym razem piłkarz Rossonerich stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na tablicy wynikowej wyświetlał się zatem 3:1.

Co prawda w 55. minucie Jens Hauga popisał się podobnym uderzeniem, jak Calhanglou w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, po którym też zdobył bramkę. Niemniej to było wszystko, na co było stać gości, więc przedstawiciel Serie A wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek, gdzie zmierzy się z Rio Ave.

Komentarze | 19 komentarzy

Chichot | 24.09.2020 22:34

Oglądałem ostatnie 20 minut i Milan nie miał nic do powiedzenia. W 92 minucie Bodoe miało akcje na pustą bramkę i gość przestrzelił. Cudem nie wyrównali wyniku.

Kaaka515 | 24.09.2020 22:36

Długo mecz prowadziliśmy, ale jak Norwegowie strzelili na 3-2 to się ciepło zrobiło. Jeszcze zmiany nasze wniosły tylko chaosu dużo, mamy jeszcze sporo do poprawy.

Chichot | 24.09.2020 22:40

Kaaka515
Niech Maldini robi transfery bo po awansie do LE nie będzie lekko z takimi zmiennikami.

Asgaard | 24.09.2020 22:41

szkoda :/ mozna bylo cos wiecej ugrac, choc mysle ze po remisie Milan nadal  by przycisnal..
Ale zostaje jeszcze Molde i Rosenborg

karpczonisko | 24.09.2020 22:44

Potwierdza się to co pisałem po meczu z Bologną. Bez wzmocnienia ławki to my nie mamy co myśleć o czwartej lokacie. Na obronie musi grać piłkarz z primavery, którego poziom to Serie B, a w ataku młodzieżowca zmieniał inny młodzieżowiec (!!!!). Żeby ci wychowankowie jeszcze prezentowali jakiś poziom, ale jedynie Colombo jakoś wygląda (choć też nie jest to jeszcze piłkarz na pierwszy skład).

Yang | 24.09.2020 22:48

Do momentu bramki na 3:2 wszystko pięknie wyglądało. Później Milan ewidentnie oddał Norwegom pole do gry.

Widoczna jest duża liczba absencji. Z Leao, który umie się urwać, przytrzymać piłkę, dać się sfaulować zupełnie inaczej by to wyglądało.

Mecz do zapomnienia cieszy awans, no i Calhalnoglu w końcu wyglada jak gracz który jest liderem plus środek Kessie Bennacer jest przedobry tylko musza się skończyć momenty rozluźnienia.

Fan_SerieA | 24.09.2020 22:48

Masakra co ten Milan gra. Powinni w tym meczu z 5 goli dostac. Najlepsi dziś Donnaruma i Calhanoglu. Hernandez, Donnaruma, Calhanoglu i Romagnoli spieprzajcie z tego grajdołu.

AtalantaFAN | 24.09.2020 22:50

Masakra jaki fuks Milanu.Szkoda ,że naszą ligę taki słaby zespół reprezentuje.

Il_Serpente | 24.09.2020 22:53

Może i dobrze się stało, część kibiców Milanu zejdzie trochę na ziemię bo niektórzy to już przewidywali walkę o majstra.

Silence | 24.09.2020 23:00

No tak miało być zwycięstwo bez straty gola a tu ledwo co wygrali no ale jak dalej będą tak grać to mogą nie awansować do fazy grupowej w decydującej fazie zagrają z Rio Ave

gk87 | 24.09.2020 23:10

Calahanglu załatwił awans xd oj redakcjo :) brawa za awans dla Milanu ale na lepsze drużyny może to być za mało

pochmurny | 24.09.2020 23:12

Milan z posiłkami z Primavery, ale zwycięski choć goście mieli w 90+2' 100% okazję. Calhanoglu piłka wybitnie siedziała na nodze. Colombo jak na debiut całkiem dobrze i dziwie się dlaczego został tak szybko zdjęty. W drużynie gości Hauge zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie.
W następnej rundzie mógł być Besiktas, a będzie tylko Rio Ave więc powinno być łatwiej. Oby do tego czasu do formy wrócił Leao po przerwie covidowej.

Rossoneri444 | 25.09.2020 00:30

Czy moderacja może w końcu wywalić tych idiotów co podszywają się pod kibiców Interu i Milanu?

BOYSSAN | 25.09.2020 07:53

@karpczonisko

Jest dokładnie jak piszesz. Niektórzy obwołali Maldiniego królem mercato bo wypożyczył Tonalego i nie znanego szerszej publiczności Diaza ( bez opcji wykupu :).
Oczywiste ze kadra Milanu potrzebuje rozszerzenia

deshaun | 25.09.2020 08:35

Kolejny mecz, gdzie przez ostatnie 20 minut Milan nie dojeżdza. Nie wiem czy to fakt zmęczenia, słabych zmienników czy mentalności.

Faktem jest, że jakby do 70 minuty byłoby 6-2 to Norwegowie nie mogliby być o to źli (sytuacje Bennacera, Hernandeza, Snikersa to w zasadzie setki - sam na sam)

NewMaldini | 25.09.2020 09:56

Nie szukajcie sensacji tam gdzie ich nie ma. Milan miał wygrać mecz małym nakładem sił, mając w składzie primavere. Za 3 dni kolejny mecz i trzeba oszczędzać skład. Z kolei dla Norwegów sam fakt gry z Milanem był zapewne jednym z największych wydarzeń w historii tego klubu. Przez ostatnie 15-20 min Milan praktycznie stał w miejscu. Wygrać i zapomnieć, tyle.

Rossonerifan | 25.09.2020 14:43

zobaczymy jak Inter wypadnie w pierwszym meczu serie A i czy w ogóle wygra wtedy pogadamy

berlak92 | 25.09.2020 17:29

AtalantaFAN trolik przypominam twój wpis... Chyba każdy wie iż jesteś tropem.
AtalantaFAN | 24.09.2020 17:11
Pewnie Milan odpadnie z tymi ogórkami. 0:1.Ten klub się tylko ośmiesza na arenie międzynarodowej i nie tylko.

superpat | 25.09.2020 18:00

Jak zwykle, więcej komentarzy trolli niż kibiców.
Fakt jest taki, że wygraliśmy mecz mając mocno osłabiony skład.
Dodatkowo, Bodo to nie taki słaby zespół jak się może wydawać, w obecnym sezonie rozegrali w lidze 20 męczy z czego wygrali 18 a 2 zremisowali, przerastają swoją lige. Myślę, że nie jedna ekipa z Serię A by się z nimi przejechała.
Pozdrawiam normalnych kibiców, nie rozumiem jak tacy użytkownicy jak Atalanta coś tam mogą dalej mieć konto aktywne.