REKLAMA
REKLAMA

Pięć zmian w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: London Evening Standard  |  24.09.2020 19:56
Pięć zmian w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

Liga Mistrzów

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała w czwartek, że zespoły będą miały możliwość dokonywania pięciu zmian w trakcie swoich spotkań we wszystkich organizowanych przez nią rozgrywkach, w tym meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Wprowadzenie zmiany w przepisach wcześniej zaproponowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). Zmiany te mają pomóc klubom w zarządzaniu obciążeniem zawodników, wynikającym z bardzo napiętego terminarza, na co wpłynęła pandemia koronawirusa i znacznie późniejsze niż planowano rozpoczęcie nowego sezonu.

Większość europejskich lig, z wyjątkiem Premier League, zdecydowała się ma wprowadzenie tej zmiany w przepisach. Teraz ich śladami poszła UEFA. Prezydent Aleksaner Ceferin poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, że Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził zmianę, która będzie obowiązywała w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, a także w spotkaniach drużyn narodowych.

FIFPRO chwali decyzję


Decyzję podjętą przez UEFA z zadowoleniem przyjął światowy związek piłkarzy FIFPRO. - Jest to słuszna decyzja i dobry pierwszy krok na drodze do zmniejszenia obciążeń najlepszych zawodników. Nadal będziemy naciskać na wprowadzanie dalszych innowacyjnych rozwiązań, pozwalających chronić ich zdrowie i formę- powiedział sekretarz generalny organizacji, Jonas Baer-Hoffmann.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

LM10FCB | 24.09.2020 20:30

Moze to i dobrze mniejsze zmeczenie  piłkarzy .

funjuve | 25.09.2020 01:15

5 zmian, ja jestem za. Popieram.

Karbaron1 | 25.09.2020 13:54

LM10FCB
To niech zrobią po 10 zmian, wtedy nikt się nie zmęczy.przeciez to jakieś kuriozum

pierog1988 | 26.09.2020 11:47

5 zmian jak najbardziej ale żeby sedziowie brali to pod uwagę przy doliczaniu czasu a nie ze w 2 połowie są 3 gole i 10 zmian a doliczone 4 min jak czasami w zeszłym sezonie.... Sedziowie powinni doliczać czas podstawowy który jest oparty na ilości przerw w grze przez kontuzje itd a potem z automatu lady gol i zmiana po 30 sek...ligaeuropejska.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy