REKLAMA
REKLAMA

Mourinho: Piekielne przeżycie dla zawodników

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Tottenhamhotspur.com  |  17.09.2020 22:30
Mourinho: Piekielne przeżycie dla zawodników

Jose Mourinho  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Tottenham Hotspur z ogromnymi problemami wywalczył w czwartek awans do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Szkoleniowiec Kogutów, Jose Mourinho, nie krył po zakończeniu spotkania z Lokomotiwem Płowdiw zadowolenia z wywalczenia promocji do kolejnej fazy.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, natomiast w 71. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Hugo Llorisa pokonał wówczas Georgi Minczew i zbliżył swój zespół do sprawienia ogromnej niespodzianki. Ostatecznie jednak Tottenham wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, zdobywając dwa gole w ostatnich dziesięciu minutach.

- Wiedziałem, że będzie to trudne spotkanie. W przerwie powiedziałem zawodnikom, że pierwsza połowa nie była wcale zła. Nie mogłem zbytnio na nich narzekać i poprosiłem ich tylko o trochę większą intensywność - powiedział szkoleniowiec Tottenhamu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Drużyna wcale nie wyglądała źle. Stworzyliśmy sobie sytuacje, mieliśmy oczywisty rzut karny, który mógł wszystko zmienić, trafiliśmy w poprzeczkę i całkowicie dominowaliśmy. Ale rywalizacja w których decyduje tylko jedno spotkanie jest niebezpieczna, więc kiedy zdobyli bramkę, znaleźliśmy się w ryzykownej sytuacji - kontynuował.

- Zaryzykowaliśmy zdejmując Davinsona, ale w tym momencie wierzyłem, że zawodnicy mają odpowiednią jakość i intensywność. Potem z Lucasem, Lamelą i Tanguyem mieliśmy świeżych zawodników, którzy weszli z ławki i mogliśmy spróbować to zmienić - mówił Portugalczyk.

- To było piekielne przeżycie dla zawodników - dodał menedżer Tottenhamu.

Kolejnym rywalem Tottenhamu będzie Shkendija z Macedonii Północnej, z którą Koguty zmierzą się na wyjeździe już 24 września.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy