LE: Wolfsburg ze spokojnym awansem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

VfL Wolfsburg wywiązał się z roli faworyta w meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. W swoim ostatnim spotkaniu przed startem Bundesligi podopieczni Olivera Glasnera pokonali 4:0 (2:0) albańskie FK Kukesi. Tym samym zawodnicy Wilków wywalczyli przepustkę do gry w kolejnej rundzie rozgrywek.

VfL Wolfsburg, mierząc się z ekipą z Albanii, był postrzegany jako zdecydowany faworyt do awansu. Chociaż warto odnotować, że europejskie puchary już nie takie niespodzianki widziały, czego najlepszym potwierdzeniem są występy przedstawicieli PKO Ekstraklasy na arenie międzynarodowej.

Ekipa z Niemiec jednak nie miała kłopotów z Kukesi, obejmując dwubramkowe prowadzenie już w po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Pierwszy gol dla Wilków padł już w 21. minucie, gdy błąd defensywy rywali wykorzystał Wout Weghorst, który popisał się celnym strzałem z mniej więcej siedmiu metrów.

Tymczasem w 33. minucie prowadzenie przedstawiciela Bundesligi podwyższył Maxence Lacroix. Francuz oddał strzał po ziemi, z którym nie poradził sobie golkiper rywali. Gospodarze co prawda w 35. minucie mieli rzut karny, ale stałego fragmentu gry na gola nie był w stanie zamienić Eduart Rroca, więc do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron padły kolejne gole dla gości, ale trzeba było na nie trochę poczekać. Bramką na 3:0 dla Wolfsburga padła w 74. minucie, a jej autorem był Holender Weghorst. 28-latek zaliczył jednocześnie swoje 38. trafienie w koszulce Wilków w jubileuszowym 80. występie.

Wynik rywalizacji ustalił z kolei Admir Mehmedi, który skierował piłkę do siatki w 90. minucie. Niemiecki team wygrał zatem zawody 4:0, dzięki czemu znalazł się w kolejnej rundzie rozgrywek, gdzie zmierzy się z ukraińską FK Desną Czernihów, która zacznie rywalizację w europejskich pucharach.