REKLAMA
REKLAMA

Pyrdoł zamienił Legię na Wisłę Płock

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Wisła Płock  |  26.08.2020 16:17
Pyrdoł zamienił Legię na Wisłę Płock

Piotr Pyrdoł  |  fot. Wisła Płock

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Nowym piłkarzem Wisły Płock został Piotr Pyrdoł. 21-letni skrzydłowy do klubu z Mazowsza przeniósł się na zasadzie transferu gotówkowego z Legii Warszawa. Zawodnik, posiadający status młodzieżowca, podpisał z Nafciarzami dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Piotr Pyrdoł urodził się 27 września 1999 roku w Łodzi. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego, z którego trafił się do Łódzkiego Klubu Sportowego.

Nie udało się zimą, udało się latem


W pierwszej drużynie zadebiutował w maju 2017 roku jeszcze w III lidze, a następnych sezonach grał już zdecydowanie więcej i pomógł klubowi awansować do ekstraklasy. W sumie w ŁKS-ie zanotował 74 występy, w których zdobył 8 bramek.

W zimowej przerwie w rozgrywkach 2019/2020 zdecydował się na opuszczenie szeregów łodzian i dołączenie do Legii Warszawa. W jej brawach wiosną zagrał tylko w dwóch spotkaniach, ale sięgnął też po mistrzostwo Polski. Jego łączny bilans w poprzedniej kampanii jest jednak bardziej okazały i wynosi 14 meczów, dwa gole i dwie asysty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy