Wygrana Bayernu w próbie generalnej przed LM

Robert Lewandowski

Bayern Monachium ma już za sobą próbę generalną przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. W rozegranym w piątkowe popołudnie sparingowym spotkaniu, podopieczni Hansiego Flicka skromnie 1:0 pokonali Olympique Marsylia.

Szkoleniowiec bawarskiego zespołu od pierwszej minuty desygnował do gry najlepszą jedenastkę, z Robertem Lewandowskim na czele. W przerwie wprowadził na boisko czterech zawodników, którzy również liczą się w walce o podstawowy skład. Pozostali piłkarze, którzy rozpoczęli spotkanie, otrzymali nieco więcej czasu na zaprezentowanie swojej formy.

Jedyna, jak się okazało, bramka piątkowego spotkania padła w 19. minucie. Wówczas do bramki strzeżonej przez Steve’a Mandandę trafił Serge Gnabry.

Dla bawarskiego zespołu był to ostatni sprawdzian przed czekającą go rywalizacją w Lidze Mistrzów. 8 sierpnia mistrzów Niemiec czeka rewanżowy pojedynek 1/8 finału z londyńską Chelsea. Podopieczni Hansiego Flicka będą w tym spotkaniu bronić pokaźnej zaliczki, z pierwszego, wygranego 3:0 meczu w Londynie.

Bayern Monachium – Olympique Marsylia 1:0 (1:0)
1:0 Gnabry 19′

Bayern: Neuer (61′ Ulreich ) – Kimmich (61′ Odriozola), Boateng (61.Süle), Alaba (46′ Hernandez), Davies (61′ Arrey-Mbi) – Thiago (61′ Martínez), Goretzka (46′ Tolisso) – Gnabry (61′ Cuisance), Müller (46′ Coutinho), Perisić (46′ Coman) – Lewandowski (74′ Zirkzee)