Bezbramkowy remis w Augsburgu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ramach 28. kolejki Bundesligi na WWK Arena, Augsburg rywalizował z Paderborn. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0.

Mimo, że obydwa zespoły miały problem ze skutecznością, piłka przez większość czasu wędrowała z bramki do bramki, jednak miała problem w znalezieniu się w siatce.

Augsburg częściej utrzymywał się przy piłce, ale to piłkarze Paderborn konstruowali groźniejsze akcje ofensywne i kilkukrotnie mogli wyjść na prowadzenie.

Jednak jedną z lepszych okazji do strzelenia bramki jeszcze przed przerwą mieli gospodarze. W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ruben Vargas wyskoczył najwyżej i trącił futbolówkę głową. Niestety, ale jego strzał nie był do końca precyzyjny i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie rywalizacji w Augsburgu mecz stał się bardziej wyrównany. Nadal nie brakowało niecelnych strzałów, jednak goście grali już pewniej i dłużej utrzymywali się przy piłce. Co ciekawe piłkarze Paderborn nie przypominali siebie z pierwszej połowy. To właśnie oni częściej atakowali na bramkę rywala i mieli kilka świetnych okazji do objęcia prowadzenia.

Mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów co w żaden sposób nie poprawia sytuacji gospodarzy. Augsburg wciąż znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli i powoli żegna się z Bundesligą.