REKLAMA
REKLAMA

Kluby Serie A protestują przeciwko protokołowi medycznemu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  14.05.2020 21:35
Kluby Serie A protestują przeciwko protokołowi medycznemu

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Kluby Serie A wraz ze Stowarzyszeniem Zawodników protestują przeciwko protokołowi, który został uzgodniony w tym tygodniu przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) i rząd.

Przedstawiciele klubów oraz zawodnicy mają zastrzeżenia do kilku punktów przyjętego protokołu, który uważają w niektórych kwestiach za niewykonalny. Wśród klubów, które domagają się zmian w protokole mają znajdować się między innymi Inter Mediolan, Milan i Napoli.

Domagają się niemieckiego modelu


Jednym z punktów, którego kluby domagają się zmiany jest punkt mówiący o obowiązkowej 15-dniowej kwarantannie dla całego zespołu, w przypadku wykrycia u jednego zawodnika lub członka sztabu zakażenia koronawirusem. Apelują o zastosowanie tutaj modelu stosowanego w Bundeslidze, gdzie na kwarantannę odsyłana jest tylko osoba z pozytywnym wynikiem, a pozostała część zespołu przechodzi dodatkowe testy i może normalnie trenować.

Kluby zapowiadają, że do momentu zmiany protokołu medycznego, nie rozpoczną w poniedziałek przygotowań i treningów w odosobnieniu. Zdaniem przedstawicieli zespołów, tylko zamknięcie zawodników i pracowników w odosobnieniu do końca sezonu może zapewnić brak pozytywnych testów. W przypadku niektórych klubów jest to jednak niemożliwe do wykonania.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

wojojuve | 14.05.2020 22:49

Slusznie czynia, model niemiecki wydaje sie byc lepszy.

dalmare | 15.05.2020 00:35

Protokół niemiecki izoluje tylko wykrytego pozytywnego i powtarza wymazy dla kolegów. Bundesliga ma też plan B: w razie zatrzymania rozgrywek sezon nie będzie już wznawiany.
Włoscy dziennikarze zajrzeli do wersji włoskiej autorstwa FIGC, poprawionej przez autorów na żądanie CTS (komitetu naukowego przy rządzie), którą FIGC przedstawi rządowi:
. W razie wypadku pozytywnego gracz i koledzy zostają izolowani i poddani 2 wymazom w odstępie 24 godz.
. Jeśli żaden inny nie jest pozytywny drużyna wraca do gry.
. 2-tygodniowa kwarantanna w końcówce treningów zespołowych poprzedzi zgrupowanie, w warunkach którego będą kończone rozgrywki.
(Żródło:
video.gazzetta.it/covid-19-calcio -protocollo-figc-cts-ecco-linee-gui da/565e149c-95c3-11ea-ab91-f807d59c 91df?vclk=home_generico  )
---
Uda się albo nie uda, imo to wielki mecz do wygrania z zarazą.
Trzeba przyjmować postawę aktywną gdyż na jesieni należy spodziewać się drugiej fali, a szczepionka będzie dopiero za rok.

hablador | 15.05.2020 10:48

Skąd Ty u licha możesz widzieć kiedy będzie gotowa szczepionka? Nikt na świecie tego nie wie, a doktor Dalmare objawia nam przyszłość z magicznej kuli

majkelballack | 15.05.2020 11:31

Po co szczepionka?? Ogolem Wlosi i Anglicy mogliby juz wznowic lige podobnie jak Niemcy.Ale tam rządy są niestety kpiną i takie mamy rezultaty.

wojojuve | 15.05.2020 21:33

Hablador

Jest też taka możliwość, że szczepionka już jest albo nawet, że była jeszcze przed epidemia. Niczego nie można wykluczać.

Lukaku9 | 16.05.2020 18:58

No nie pierdzielcie że jesteście tak głupi i pójdziecie się zaszczepić. Odkąd to się zaczęło nie używałem maski ani rękawiczek żyłem normalnie, dodam że moja żona również pracując w Żabce. To jest jedna wielka ściema teraz umrzesz przez ból zęba to Cię podepna pod wirusa, nie wiem czy na tego wirusa umarło w Polsce z 5 osób, więcej telewizji Panowieligaeuropejska.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy