REKLAMA
REKLAMA

Marotta: Lega Serie A musi wziąć winę na siebie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  02.03.2020 07:15
Marotta: Lega Serie A musi wziąć winę na siebie

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Dyrektor Interu Mediolan Giuseppe Marotta pozostaje bardzo aktywny w komentowaniu ostatnich decyzji Lega Serie A związanych z przekładaniem spotkań z powodu epidemii koronawirusa i chaosem, który z tego powodu zapanował.

Odwołanie meczu Juventus - Inter, zamiast rozegrania go bez udziału publiczności, stworzyło precedens, w wyniku którego inne kluby również nie zgodziły się na grę przy pustych trybunach.

- W ciągu tygodnia trwały dyskusje, ale co najdziwniejsze to fakt, że w czwartek Lega Serie A wydawała oświadczenie potwierdzające, że pięć spotkań rozegranych zostanie za zamkniętymi drzwiami, a następnie w ciągu niespełna 48 godzin dokonała zmiany tego, o co prosił minister sporty - powiedział Marotta cytowany przez Football Italia.

- Legia musi przyjąć winę na siebie, ponieważ przed podjęciem tak ważnej decyzji powinni byli zwołać nadzwyczajne spotkanie klubów, które odbędzie się teraz w środę - kontynuował.

- Nikt nie chce grać za zamkniętymi drzwiami, ale nadal twierdzę, że było to konieczne, biorąc pod uwagę sytuację. Prezydent Lega Serie A miał prawo podjąć decyzję, ale ponieważ najpierw nie skonsultował się z nikim, musi zaakceptować krytykę i odpowiedzialność, jaka się z tym wiąże - dodał Marotta.

We włoskich mediach pojawiły się informacje o możliwości przesunięcia całego sezonu o tydzień. Tym samym spotkanie Juventus - Inter rozegrane zostałoby 9 marca.

- To jedna z opcji. Poprosiliśmy Lega Serie A o opracowanie dwóch lub trzech nowych opcji do przedstawienia grupie. Ważną rzeczą jest zapewnienie regularności rozgrywek. Jeśli nie możemy zagrać za zamkniętymi drzwiami w tę niedzielę, to nie możemy myśleć o zrobieniu tego w następny weekend - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 19 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

ola | 02.03.2020 08:11

W niedzielę na meczu Juve-Inter miał być wirus, natomiast już za 24h w poniedziałek miał zniknąć i kibice mogą być na trybunach ale tylko Ci z Turynu. Jeśli problemem są kibice z Lombardii to co robili w niedzielę na meczu wyjazdowym kibice Atalanty ? Gdzie tu logika.
Zrozumcie że takie przekładanie niektórych meczy jest niesprawiedliwe, albo gramy wszyscy bez kibiców albo zawieszamy rozgrywki.

Rectum | 02.03.2020 09:19

ola

Powiedz to kibicom juventusu, a oni to zrozumieją. Kibice Atalanty mogli jechać, bo Lecce się nie bało, a patrząc na wynik, powinno. :D

juventus się bał Interu, więc namieszali w kotle tak, że ich upośledzeni kibice tego nie mogą pojąć, że to wina ich klubiku. Patrząc na sędziowanie w pierwszym meczu jak bodaj w 77' minucie powinien być karny dla Interu to juventu może się nie bać, bo sędziowie pomogą, jak będzie trzeba. Milan w pucharze się o tym boleśnie przekonał.

paradiselost84 | 02.03.2020 09:20

Bohater.  Na straży regularności rozgrywek.  Takich Williamsów Wallaceów potrzeba!

Ola przecież to są Włosi...  Mają zalety.  Nawet wiele.  Jednak ich wady są "niezmienialne".  Nikt nie wmówi mi,  że Włosi to mistrzowie organizacji...  Potwierdzają to już problemem jaki mają z korona wirusem (jako pierwi w Europie na taką skalę).  Następnie pokazują jak sobie z tym radzą...  Włosi to dużo potrafią gadać (patrz Marotta) ale działać to nie zawsze...  

Wyznaczyć datę i od niej jechać na równych prawach bez publiki.  

Wtedy Rhino Gattuso będzie miał równe prawa dla wszystkich a nie z pełnym stqdionem jak do tej pory...

paradiselost84 | 02.03.2020 09:23

Rectum hahahahahahqhahahaa

A przy tym dzięki,  że nikogo nic  obrażqsz,  nie jedziesz populizmem i nie ciskasz naokoło jadem.  Wielki plus za poziom wypowiedzi.  Mądrego to aż miło posłuchać.

BOYSSAN | 02.03.2020 09:59

@Rectum

takimi komentarzami wywołujesz kolejna gowno..burze.
Na jakiej podstawie Juventus mial/ ma bac się Interu ?

O odwołaniu meczu zadecydowaly kwestie finansowe i o to jest spor .

internista84 | 02.03.2020 10:03

mały juventusik się boi Wielkiego Interu i z tego powodu robią takie wałki i numery

Paratici | 02.03.2020 10:44

Tak się bał jak na San siro kiedy długimi momentami nie mogliście wyjść z połowy... 1:2 to najmniejszy wymiar kary . Na Allianz 3:0 dostaniecie i schowacie się do swoich jaskiń co siedzicie tam już 9 rok.

buzerantxD | 02.03.2020 11:03

"Legia musi przyjąć winę na siebie" tym to zawsze wiatr w oczy xD

Walkalone | 02.03.2020 11:54

BOYSSAN
Dokładnie. Dobrze, że ogarnięci sympatycy Interu reagują na tych rozchwianych emocjonalnie.
Kasa rządzi, nikt nie chce tracić, ale między dbaniem o finanse, a skąpstwem cienka jest granica. Oby tylko Juventus jej nie przekroczył. Trzeba grać, nawet bez kibiców.

Posesivo | 02.03.2020 13:09

Interista84 wielki Inter? Zrobiłeś mi dzisiaj dzień

Untouchables | 02.03.2020 13:56

Po****na sytuacja. Albo odwołujemy wszystko albo nic. Jednego dnia juve inter nie może się odbyć by trzy dni później juve milan już tak. Bez sens. Zygac się chce!

ola | 02.03.2020 14:11

buzerantxD | 02.03.2020 11:03
"Legia musi przyjąć winę na siebie" tym to zawsze wiatr w oczy xD

Legia? a może Wisła albo Lech.
ale ułomni ludzie się tu wypowiadają.

unbelievableJFC | 02.03.2020 14:35

Wujcio Zhang Jindong pewnie przywiózł koronawirusa do Włoch, ale fani chinteru i tak wszędzie widzą winę Juve. To na pewno wina Turyńczyków, że nie zdobędą pewnego mistrzostwa. :)

Walkalone | 02.03.2020 14:47

ola
Chyba nie zrozumialas komentarza
@buzerantxD. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

andi | 02.03.2020 15:55

Myślenie zezowatego jest jałowe. Prezydent Lega Serie A mógł się zes..ć, bo decyzja poszła z góry, a rząd zakazał rozgrywania nie tylko meczu Juve-Inter, ale także innych spotkań, nie tylko piłkarskich. Dlaczego nie chciał Inter grać w poniedziałek? Według Marotty  "doprowadziło by to do niedopuszczalnej dysproporcji" - brak kibiców Interu. Ilu ich by było 5-7%. Jakoś zezolowi nie przeszkadzało to, że w pierwszym meczu piłkarze tego klubu byli dopingowani przez swoich, ale Juve w meczu u siebie tego atutu miało nie posiadać. Chyba bardziej sprawiedliwe jest 90% (kibiców Interu) 10% (kibiców Juve) w Mediolanie i 100% (kibiców Juve) 0% (kibiców Interu) w Turynie aniżeli postulowany przez Marottę brak publiczności na tym meczu. Bo wówczas występują znaczne dysproporcje (czysta matematyka), i Juventus jest bez żadnego dopingu, a Inter taki miał u siebie. Wskazany dzień 9 marca i tak - wielce prawdopodobne - odbyłby się bez udziału publiczności z regionu Lombardii.
W czym miał zezol problem, że mecz Juve-Milan zostałby przesunięty na czwartek, to co Juve miało grać 2 ważne mecze w ciągu trzech dni, tylko z jednym dniem odpoczynku. Dlaczego nie wpadł na pomysł, aby nie pokryć połowy zysków, jeśli miał się odbyć przy pustych trybunach.
Reasumując, Juve ma być stratne z punktu widzenia finansowego, sportowego (dzięki dopingowi kibiców), a Inter te rzeczy osiągnął na jesieni - i to ma być sprawiedliwość.
To nie osoby związane z Juve wywołały problem światowy związany z wirusem, tylko żółtki - zresztą nie po raz pierwszy.  

buzerantxD | 02.03.2020 21:03

ola dzbanie przeczytaj czwarty akapit albo popros kogos bardziej ogarnietego zeby ci przeczytal xD

ola | 03.03.2020 08:00

buzerantxD | 02.03.2020 21:03
ola dzbanie przeczytaj czwarty akapit albo popros kogos bardziej ogarnietego zeby ci przeczytal xD

ale mamy z ciebie dziś ubaw z kolegami w pracy. Ty nawet nie wiesz co to jest akapit.

buzerantxD | 03.03.2020 09:40

To skonczcie, bo ludzie czekaja na zamowione frytki xD. O akapicie douczcie sie po pracy, bo teraz szef patrzy, a kolejka rosnie. xD

unbelievableJFC | 03.03.2020 15:08

buzerantxD
to nie tacy "koledzy". w domu publicznym innych mają ;)ligaeuropejska.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy