Tylko remis Chelsea

Frank Lampard

Remisem 2:2 zakończyło się starcie na Vitality Stadium w ramach 28. kolejki angielskiej ekstraklasy, w którym AFC Bournemouth mierzyło się z Chelsea FC. Podopieczni Franka Lamparda punkt uratowali w ostatnich fragmentach spotkania.

Gospodarze do swojej potyczki podchodzili po dwóch z rzędu porażkach. The Blues mieli natomiast nadzieję, że będą w stanie zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Bayernem Monachium w środku tygodniu.

Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy objęli prowadzenie w 33. minucie po trafieniu Marcosa Alonso, który wykorzystał nieporadność defensywy Wisienek. Do przerwy Chelsea prowadziła 1:0.

Po zmianie stron ekipa Eddie Howe’a zdołała najpierw wyrównać stan rywalizacji za sprawą Jeffersona Lerma. Z kolei w 57. minucie na prowadzenie Wisienki wyprowadził Joshua King.

Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy dzięki Hiszpanowi Alonso zremisowali 2:2, co sprawia, że w niedzielne popołudnie Man Utd stanie przed szansą zmniejszenia dystansu do londyńczyków.

AFC Bournemouth – Chelsea FC 2:2 (0:1)

0:1 Alonso 33′