Mainz i M’Gladbach z pełną pulą

Yann Sommer

FC Augsburg uległ na swoim stadionie 2:3 z Borussia Mönchengladbach, a FSV Mainz 05 przed własną publicznością pokonało 2:0 SC Paderborn w spotkaniach 24. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Dla zawodników ekipy z Nadrenii Północnej-Westfalii była to 14. wiktoria w sezonie. Z kolei team z Moguncji zaliczył ósme zwycięstwo w kampanii.

Świadkami pięciu goli byli kibice zgromadzeni na stadionie na WWK Arena. Co prawda do przerwy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki, ale po zmianie stron piłkarze obu ekip zaprezentowali się znacznie skuteczniej. Ostatecznie po trzy “oczka” sięgnęli goście, do czego w dużym stopniu przyczynił się Lars Stindl, notując dwa trafienia.

Mainz szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołało przechylić po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. Pierwszego gola strzelił Robin Quaison w 29. minucie. Z kolei w 37. minucie wynik rywalizacji ustalił Karim Onisiwo. Tym samym drużyna z Moguncji po tym zwycięstwie legitymuje się 25 punktami, plasując się na 15. pozycji w ligowej stawce.

FC Augsburg – Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)

0:1 Binsibajni 49′
0:2 Stindl 53′