LE: Ajax przegrywa z Getafe

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W obecnym sezonie piłkarze Ajaxu nie mają szczęścia w europejskich pucharach. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów wydawało się, że Holenderski zespół da z siebie wszystko w Lidze Europy. Niestety, Getafe odniosło pewne zwycięstwo 2:0 i to Hiszpanie są pewniejsi awansu do kolejnej rundy.

W pierwszej odsłonie spotkania gospodarze narzucali rytm gry. Zawodnicy Ajaxu nie oddali żadnego strzału na bramkę i mieli duże problemy z wyjściem z własnej połowy. Azulones częściej znajdowali się przy piłce i stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. W 38. minucie prowadzenie gospodarzom dał Deyverson. Piłka z rzutu wolnego wpadła prosto pod nogi Miramontesa, który mocnym podaniem uruchomił Brazylijczyka. Napastnik Getafe oddał płaski strzał po ziemi i zaskoczył bramkarza gości.

W drugiej połowie piłkarze Ajaxu w końcu zaczęli grać w piłkę. Wydawało się, że na Alfonso Perez dojdzie do wymiany ciosów. Niestety mimo lepszej gry, Ajax wciąż miał problemy w ofensywie.

W doliczonym czasie gry goście byli już pogodzeni z wynikiem i starali się chronić dostępu do bramki. Pech chciał, że po strzale Kenediego zza pola karnego, piłka niefortunnie odbiła się od nogi jednego z obrońców i zmyliła Varelę. Na tablicy wyników widniał wynik 2:0, a wśród kibiców gospodarzy zapanowała euforia.

Getafe – Ajax 2:0 (1:0)

1:0 Deyverson 38′
2:0 Kenedy 92′