LE: Sevilla remisuje z Cluj

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

CFR Cluj zremisowało na swoim stadionie z Sevillą FC w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Ekipa z Rumunii pierwsza zdobyła  bramkę, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy za tydzień na swoim stadionie zmierzą się z liderem ekstraklasy rumuńskiej.

Obie ekipy przystępowały do swojej batalii po zremisowanych starciach w trakcie minionego weekendu. Cluj podzieliło się punktami z Viitoru, z kolei ekipa z Andaluzji zremisowała z RCD Espanyolem.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn nie była ciekawym widowiskiem, chociaż w 34. minucie bliski zdobycia bramki był Luuk De Jong. Ostatecznie piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Worek z bramkami został rozwiązany w 59. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Ciprian Deac, wykorzystując rzut karny podyktowany po weryfikacji za dotknięcie piłki ręką przez Julesa Kounde.

Tymczasem w 82. minucie do wyrównania doprowadził Youssef En-Nesyri, który wykorzystał podanie Luuka De Jonga. Tym samym bój na Stadionul Dr. Constantin Radulescu zakończyła się rezultatem 1:1.

CFR Cluj – Sevilla FC 1:1 (0:0)

1:0 Deac 59′ (k.)
1:1 En-Nesyri 82′