Puchar Niemiec: Werder ograł BVB

Davie Selke

Do niespodzianki doszło we wtorkowy wieczór na Weserstadion, gdzie miejscowy Werder Brema wygrał w Pucharze Niemiec z Borussią Dortmund 3:2. Słabo spisujący się w Bundeslidze ponownie znaleźli sposób na BVB i zameldowali się w ćwierćfinale po raz trzeci z rzędu.

Werder, który nie przegrał z Borussia czwartego kolejnego spotkania, chociaż czwarty raz z rzędu stracił z tym rywalem dwa gole, prowadził do przerwy po trafieniach Daviego Selke i Leonardo Bittencourta. Goście wprowadzili w drugiej połowie na boisko Erlinga Haalanda, który po podaniu Juliana Brandta zdobył kontaktową bramkę, na którą szybko jednak odpowiedział Milot Rashica. Potem co prawda inny rezerwowy gości Giovanni Reyna znowu zmniejszył stratę do Werderu, ale trzecia bramka dla Borussii już nie padła i tym samym ekipa z Dortmund trzeci sezon z rzędu przygodę z Pucharem Niemiec zakończyła na trzeciej rundzie.

Werder Brema – Borussia Dortmund 3:2 (2:0)