Carabao Cup: Man City w finale!

Josep Guardiola

Manchester City został drugim finalistą Carabao Cup. W środowym rewanżowym meczu 1/2 finału Obywatele przegrali 0:1 z Manchesterem United, ale awansowali dzięki pewnej wygranej 3:1 w pierwszym meczu.

Po pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało na Old Trafford, zdecydowanym faworytem do awansu byli podopieczni Josepa Guardioli, który wygrali wówczas 3:1. Rewanż na Etihad Stadium wydawał się więc tylko formalnością. Czerwone Diabły wcale nie zamierzały jednak się poddawać.

W drugim meczu kibice od początku oglądali ciekawe widowisko. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, którym udało się odrobić część strat. W 35. minucie, po dośrodkowaniu Freda z rzutu wolnego, piłka dość przypadkowo trafiła do Maticia, który ładnym strzałem z woleja zaskoczył Bravo.

W drugiej połowie obie drużyny nadal szukały okazji do zdobycia gola. Manchester City stwarzał sobie sytuacje, ale nie potrafił żadnej z nich wykorzystać. Tym samym goście cały czas pozostawali w grze i mogli wierzyć w odrobienie strat.

W 76. minucie szanse gości znacząco jednak się zmniejszyły, bowiem od tego momentu musieli grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Matić. Wynik 1:0 dla gości utrzymał się do końca spotkania. Z awansu do finału cieszyli się jednak gospodarze.

Manchester City – Manchester United 0:1 (0:1)