Puchar Anglii: City rozbiło Fulham

Gabriel Jesus

W pierwszym niedzielnym meczu IV rundy Pucharu Anglii Manchester City nie dał szans drugoligowemu Fulham, wygrywając u siebie 4:0. Tym samym obrońcy trofeum zameldowali się w V rundzie najstarszych rozgrywek piłkarskich świata po raz piąty z rzędu.

Już od szóstej minuty Cottagers musieli grać w dziesiątkę, bowiem Tim Ream sfaulował Gabriela Jesusa w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Ilkay Guendogan i było 1:0. W 19. minucie wiadomo już było, że gościom będzie niezwykle ciężko wywieźć z Etihad Stadium korzystny wynik. Phil Foden podał do Bernardo Silvy, a zatańczył z piłką na granicy pola karnego i mocno uderzył przy słupku na 2:0.

W drugiej połowie Obywatele nie zwalniali tempa i 15 minut po wznowieniu gry bliski podwyższenia wyniku był Raheem Sterling, ale trafił w poprzeczkę. Fulham dobił natomiast Jesus, który w odstępie trzech minut zdobył dwa gole. Najpierw po dograniu Joao Cancelo umieścił piłkę w siatce głową, a potem wykorzystał błąd obrońcy rywali i na raty pokonał Marka Rodaka.

Manchester City – Fulham 4:0 (2:0)

1:0 Guendogan 8′ (k)
2:0 B. Silva 19′