Wygrane BVB, Werderu, Koeln, Eintrachtu i Freiburga

dodał: Kejar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  18.01.2020 17:23

Erlind Haaland  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Gracze Augsburga przegrali z Dortmundem 3:5. W innych meczach tej kolejki wygrywali zawodnicy Werderu, Koeln, Eintrachtu i Freiburga.

Jak wyglądał mecz w Augsburgu? Kiedy w 55. minucie gospodarze zdobyli bramkę na 3:1, wydawało się, że są blisko zgarnięcia kompletu punktów. Kilkadziesiąt sekund później boisko opuścił Piszczek. Pojawił się na nim natomiast Haaland. Był to przełomowy moment w tej potyczce. Nowy gracz BVB zdobył bowiem trzy gole, jednego dołożył Sancho i finalnie goście z Dortmundu pokonali swoich rywali 5:3.

Tylko jedno trafienie zobaczyli natomiast kibice zgromadzeni na Merkur Spiel-Arena. W 67. minucie bramkę zdobył Moisander i Werder zwyciężył 1:0. Warto dodać, że Kownacki (Fortuna) został zmieniony w 63. minucie.

Na RheinEnergieStadion wygrali piłkarze Koeln, którzy pokonali Wolfsburg 3:1. Na pewno zadowoleni po tej kolejce nie są gracze Hoffenheim, którzy przegrali u siebie z Eintrachtem 1:2.

Co działo się natomiast w Moguncji? Goście z Fryburga już do przerwy prowadzili 2:0. W 82. minucie piłkarze Mainz zdobyli bramkę kontaktową. Trafienie Matety koniec końców na nic się zdało, ponieważ gospodarze przegrali 1:2.

radrif | 18.01.2020 17:32

W pierwszej połowie bicie głową w mur, nic nie wchodzi a Freiburg dwa strzały na bramkę i dwa gole. W drugiej połowie murarka gości, my bez pomysłu. No ale my wzmocnień nie potrzebujemy. Konkurencja kupuje a my jak zwykle naiwnie myślimy, że wszystko będzie dobrze.

wood | 18.01.2020 17:39

Haaland zdobywa hat tricka w debiucie... szacun!

Matthew1987 | 18.01.2020 17:42

Na WWK Arena swietne widowsko, niesamowity rollercoaster i postronnemu kibicowi ten mecz z pewnością przypadł by do gustu. Augsburg grał bardzo ofensywnie na wysokim pressingu, dali z siebie wszystko bardzo bardzo przeszkadzając Borussi. No i właśnie zeby nie było za wesoło. Nowy rok -  stara Borusssia, nowy rok - ten sam Reus. Ktos mi moze wytlumaczyc jak typowa i topowa 10 moze zmarnować 3 patelnie na niemal pusta bramkę?
Defensywa to dalej kabaret, Favre tego nie ogarnie. Nie wiem czy ktokolwiek to ogarnie jak ani Hummels ani Piszczu a juz w szczegolnosci parodysta Akanji grac w defensywie nie potrafią. Hakimi dzisiaj w defensywie też sięgnął dna.

Dopiero wejście tego Robokopa z Norwegii i przejscie na stare 4-2-3-1 ruszyło Borussie, i wtedy comeback stał się faktem a to co zrobił Haaland będzie się sniło po nocach -  NIE DA SIĘ wejść lepiej do nowej drużyny :) słowa uznania tez dla Sancho, Hazarda i Brandta, byli najlepsi i zagrali na bardzo wysokim poziomie.

Mecz fajny, wynik też ale to już znowu od początku meczu było widać, że ta drużyna regularności miec nie będzie i znowu będzie odbijanie się między porażkami a zwyciestwami, szkoda bo myslalem że ten obóz przygotowawczy i przerwa zmienią coś na lepsze...

KAT | 18.01.2020 17:47

Nie wierzę poprostu w to... Werder pierwszy raz zagrał na zero z tyłu, bo grała normalna trójka obrońców. Toprak kontuzja zmiana w 70 min. Vogt zabrany do szpitala w 95min. Moisander czerwona kartka. To jest nie wyobrażalne, czemu się to dzieje zawsze w Werderze??? Gebre Sellassie i Augustinsson też kontuzjowani. Nawet Kohfeldt na skręcona Kostke. Nie wierzę poprostu.. Nawet mnie nie cieszy to zwycięstwo, bo wiem co bedzie za tydzień dwa...

Wardogs | 18.01.2020 17:56

Masakra
Gdy BVB przegrywalo 3:1 powiedzialem sobie, nie odrobia tego nagle Favre wpuscil Haalanda i... akuku
No ****a
Norweg zasluguje na wiele. A tak poza tym. Swietny mecz Thorgana Hazarda.. Za cholere nie spodziewalem sie ze poda, wrecz bylem pewny ze strzeli na 3:4 a tu niespodzianka? Nie dla mnie to niespodzianka to jest brat Edena tego Edena !
Norweg jak bedzie tak ciagnal dalej to kto wie czy nie w przyszlym roku zapewni sobie Króla strzelców Bundesligi.

Joker | 18.01.2020 18:42

Super mecz w Augsburgu, a już wyglądało na to, że BVB ponownie przegra z rywalem, z którym przegrać nie powinno i straci dystans do lidera, a tymczasem kapitalne wejście do Bundesligi zaliczył Haaland, który identycznie zadebiutował kilka miesięcy temu w LM, tylko w reprezentacji Norwegii nic nie strzelił w debiucie :) ma chłopak gola i nie ma co do tego wątpliwości, ale też nie jest to gość który by tylko dostawiał nogę co zresztą przy 2 golach dziś pokazał. Oczywiście nie ma co go zagłaskać, bo nie takie spektakularne debiuty widziałem, a potem było różnie, jednak w tym wypadku chyba ten debiut jest po prostu wypadkową klasy i snajperskiego nosa Norwega, a że ma za plecami tak świetnych dogrywających jak Hazard (super mecz Belga), Sancho czy Brandt (piękny gol), który wreszcie gra tam gdzie grać powinien a więc w środku pola, a nie na skrzydle, to jeszcze w tym sezonie może wykręcić jakiś kosmiczny wynik typu 20 goli w rewanżowej rundzie.

xxBANGxx | 19.01.2020 02:40

Żałowałem, że Haaland nie trafił do Juve, a teraz żałuje jeszcze bardziej.
Norweg może stać się jednym z najlepszych napadziorów na świecie. BVB zarobi krocie.

Stormblast | 19.01.2020 10:21

@KAT, zero z tyłu to zasługa bardziej Fortuny niż obrońców Werderu, bo Vogt i Toprak popełnili parę prostych błędów. Jedynym ogarniętym był Moisander, który na szczęście otrzymał dwa żółtka, a nie bezpośrednią czerwoną. Friedl dramatyczny, Bittencourt słaby, Rashica niewidoczny, Sargent albo się ślizgał albo piłka uciekała mu przy przyjęciu. Jedynie Pavlenka, Moisander i Klaassen coś grali. Pomysł z Rashicą podwieszonym pod Sargentem był głupi, bo Kosowianin musi grać na lewym skrzydle. Cieszą 3 punkty, ale styl na pewno nie.

KAT | 19.01.2020 10:59

Fortuna jest słaba to każdy wie, ale środek obrony dawał radę. Nie grali Veljkovic i Lengamp co już na starcie jest sporym wzmocnieniem. Jak przez cały sezon najsłabszy Friedl i Eggestein. Rashica wiele udanych dryblingów koła strzałów. Bramka po jego wrzutce. Najlepszy nasz grać, ale do tego też przywykliśmy. Na skrzydle go nie zobaczysz, bo gramy wahadlami i tak raczej zostanie, bo grają trochę stabilniej z 3 z tyłu. Mam nadzieję że wróci do niedzieli Augustinsson bo te będzie spore wzmocnienie. Toprak i Vogt podobno nic groźnego, oby tak było.

bundes | 19.01.2020 11:28

Bardzo fajnie wyglądał Toprak i Vogt szczególnie imponował spokojem jak miał piłkę przy nodze i nie wybijał na pale co się ceni. Słaby kolejny raz środek pola który nic nie dawał ofensywie Rgge chyba tylko w stratach był widoczny. Nasza ofensywna trójka tez kiepsko i okazji sobie stworzyli jak na lekarstwo, jak nie kupimy coś porządnego do przodu to jesteśmy ugotowani :-/ i droga do 2 ligi może być nieunikniona. Fortuna przegrała ale czy byliśmy w tym meczu lepsi to bym nie powiedział, a to tylko Fortuna

Stormblast | 19.01.2020 12:36

@KAT, komentatorzy cytowali wypowiedź Kohfeldta, że powróci do gry czwórką obrońców z tyłu.

Swoją drogą spodziewałem się, że prawym wahadłowym zostanie Goller.
Jeśli wracamy do czwórki obrońców z tyłu i nie czekamy na Gebre Selassie, to stanie tam Maxi. Bardzo mnie też ciekawi co takiego odwalił Beijmo, bo nie wierzę, że jest aż tak słaby. Inna sprawa: doprawdy, w juniorach czy drugiej drużynie nie mamy nikogo lepszego od Langa?

Jeszcze chciałem nadmienić, że Sahin po otrzymaniu żółtej kartki po prostu zniknął z boiska. Vogt generalnie ok, ale zapamiętałem jak stworzył zagrożenie przy dośrodkowaniu, gdzie próbował wybić piłkę ni to piętką, ni to bokiem stopy. Velijković przez te 20 kilka minut nie wyglądał źle. Jednakże już dawno się pogodziłem z tym, że nie nawiąże do swojej dobrej formy sprzed bodajże dwóch sezonów wstecz.

Rysiek | 19.01.2020 19:41

Oglądałem starą BVB z poprzedniej rundy. Bez pomysłu, skuteczności i cojonez. W drugiej (nie oglądałem)ten norweg pozamiatał. Nadal jednak twierdzę, że przy tym potencjale pozycja Favre jest zagrożona. Dziś uciekł z gilotyny.

KAT | 19.01.2020 23:27

Jeśli wygramybza tydzień i za dwa, a rywale są do ogrania, to na bank nie będzie przechodzil na 4 obrońców. Ja nie czytałem takiej jego wypowiedzi, a czytam wszystko, więc nie wierzę w ich słowa. Wręcz przeciwny czytałem artykuł. Kohfeldt chciał zmienić na 3 środkowych ze względu na to jak wyglądaliśmy przez całą rundę grając 90% meczy czwórką z tyłu. Vogt grał tego centralnego u Nagelsmanna i dlatego tak bardzo chciał go Kohfeldt.