Man City gromi Aston Villę!

Sergio Aguero

Manchester City nie dał najmniejszych szans Aston Villi w niedzielnym meczu 22. kolejki Premier League. Podopieczni Josepa Guardioli wygrali na Villa Park wysoko 6:1.

Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando Manchesteru City. Prowadzenie dla Obywateli w 18. minucie uzyskał Riyad Mahrez, który trafił do siatki po świetnej indywidualnej akcji. Sześć minut później reprezentant Maroka miał już na koncie dwa trafienia. Tym razem trafił do siatki z dziewięciu metrów, po tym jak piłka dość przypadkowo spadła pod jego nogi.

W 28. minucie Manchester City zdobył trzeciego gola. Tym razem gospodarzom dał o sobie znać Sergio Aguero, który pokonał Nylanda mocnym uderzeniem sprzed pola karnego. Podopieczni Josepa Guardioli jeszcze przed przerwą zdobyli czwartego gola. Świetne płaskie dośrodkowanie Kevina De Bruyne’a z prawej strony boiska wykorzystał Gabriel Jesus.

Mistrzowie Anglii nie zamierzali na tym poprzestawać i w drugiej połowie zdobyli kolejne dwie bramki. W 57. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. Argentyńczyk dziewięć minut przed końcem meczu skompletował hattricka, tym razem wykorzystując dobre podanie Mahreza.

W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli honorowego gola. Z rzutu karnego Edersona pokonał El Ghazi.

Aston Villa – Manchester City 1:6 (0:4)

0:1 Mahrez 18′
0:2 Mahrez 24′
0:3 Aguero 28′
0:4 Gabriel Jesus 45+1′
0:5 Aguero 57′
0:6 Aguero 81′
1:6 El Ghazi (k.) 90+1′