Szok na Sardynii, zabójcze Lazio!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  16.12.2019 22:44

Simone Inzaghi  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Piłkarze wracają na boiska!
Po raz ósmy z rzędu piłkarze Lazio zapisali na swoje konto ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonali 2:1 na wyjeździe Cagliari Calcio. Obie bramki zdobyli jednak w doliczonym czasie gry!

Obie drużyny przystępowały do poniedziałkowego spotkania z nadzieją na przedłużenie świetnych serii. Cagliari nie doznało porażki w żadnym z trzynastu ostatnich ligowych spotkań, natomiast Lazio mogło pochwalić się siedmioma kolejnymi wygranymi w Serie A.

Pojedynek na Sardegna Arena świetnie rozpoczął się dla Cagliari, które już w ósmej minucie objęło prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu, Joao Pedro przedłużył je głową, a do piłki na dziewiątym metrze dopadł Giovanni Simeone i potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Lazio.

Był to jedyny gol w pierwszej połowie, choć gospodarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia. Strakosha dobrze interweniował jednak po uderzenia Nainggolana i Joao Pedro.

W drugiej połowie Lazio nadal nie potrafiło znaleźć sposobu na defensywę z Sardynii. W 73. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się natomiast wpisać Simeone, ale tym razem w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie.

Gdy wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny dla siebie rezultat do ostatniego gwizdka sędziego, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Lazio doprowadziło do wyrównania. Bramkarza Cagliari strzałem z trzynastu metrów pokonał Luis Alberto.

To nie było jednak wszystko! W ósmej minucie doliczonego czasu gry podopieczni Simone Inzaghiego zdobyli drugiego gola i odnieśli zwycięstwo. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, strzałem głową piłkę w bramce z kilku metrów umieścił Felipe Caicedo.

Cagliari Calcio – Lazio Rzym 1:2 (1:0)

1:0 Simeone 8'
1:1 Luis Alberto 90+3'
1:2 Caicedo 90+8'

Komentarze | 15 komentarzy

moden1 | 16.12.2019 22:45

O ja nie wierze :D Co się stało z tym Lazio które znamy??? Teraz to nagle oni robią rimonty :D Brawo, tworzy się wielka drużyna.

gk87 | 16.12.2019 22:46

Kolejny fart Lazio...Szkoda mi Cagliari bo nie zasluzyli na porażkę

arkonjuve | 16.12.2019 22:48

Ale końcówka. Lazio walczyło do końca a zawodnicy Cagliari kompletnie bez sił. Nieźle.
Jeśli Juve ma stracić mistrza to wolałbym żeby odbyło się to na korzyść takiego Lazio Simeone.

robycalcio | 16.12.2019 22:50

Lazio musisz do tej Ligi Mistrzów !!

MrGhost | 16.12.2019 22:52

Co to był za mecz ! Wielkie brawa dla obu drużyn, za tę walkę i intensywność. Cagliari jest winne sobie samo, bo te setki co ich nie strzelili musiały się zemścić .

Z innej beczki irytowali mnie dziś komentatorzy eleven , których cenie. Pół godziny zastanawiali się czemu nie było karnego na SMSie (chyba nim), nie zwracając uwagę, że był on na metrowym spalonym i sędzię tego rozpatrywać varem nie mógł. Sam SMS każdy sporny kontakt w polu karnym sygnalizowal karnego. Caicedo to prawdziwy joker, a Alberto to potwór. Wrócił do dyspozycji sprzed dwóch lat, jest wielki. Nandez, Radia, Simeone - Cagliari ma wielkie serce

Blastoise | 16.12.2019 22:54

Co Lazio za remonte zrobiło coś pięknego, ogólnie to świetny mecz do oglądania nie zawiodły obydwie ekipy.

kuppanjaja | 16.12.2019 23:00

Brawo! Trzeba zawsze walczyć do końca! Ja też nie wierzę, ale moje kupony wierzą xD

Real Madridista | 16.12.2019 23:36

Szaleństwo!!!
Najpierw Cagliari mogło i powinno wyjaśnić ten mecz kilkoma golami, a potem ich Lazio zkraciło w "dogrywce"! ;-)
Brawo!
Pzdr.

Joker | 17.12.2019 00:10

Lazio poza tym, że popełniało momentami bardzo proste błędy łatwo nadziewając się na kontry, przez co mogli na własne życzenie ten mecz gładko przegrać, ale jeśli chodzi o grę w piłkę, inicjatywę, konsekwencje, charakter, budowanie akcji to Lazio zasłużyło na to zwycięstwo, bo Cagliari długimi fragmentami po prostu grało anty futbol, wybijali piłkę byle dalej, czy dawali sobie zakładać zamek na własnej połowie, i ta bierność została ukarana w końcówce. Oczywiście udało im się wyprowadzić kilka kontr, ale szczerze mówiąc były dość nieudolne, albo strzały kilka metrów nad bramką, albo w ogóle nie zakończone strzałem, w zasadzie tylko w 1.poł raz Strakosha musiał zrobić coś ekstra i uratować zespół po strzale Radjy. Plus ten gol kuriozum po wrzucie autu, gdzie w polu karnym było 2 zawodników Cagliari, a 5 Lazio.

Szkoda, że Ciro się trochę zaciął, dziś miał 2 takie okazje, które normalnie wykorzystuje, na samym początku meczu miał sam na sam, a uderzył słabo, prosto w bramkarza, natomiast 2.poł z głowy będąc na wprost bramki uderzył mocno niecelnie. Lucas też po rożnym miał dobrą okazję z głowy, podobnie minimalnie niecelna główka Alberto, wiele stałych fragmentów (które trzeba powiedzieć, momentami słabo wypadały), dośrodkowań, to było takie walenie głową w mur, ale jednak konsekwentne i z wiarą do samego końca przy coraz bardziej biernej postawie gospodarzy, którzy chcieli dowieźć to 1:0, a następnie 1:1.

Mimo kilku złych rozwiązań (fatalny strzał gdzie można było jeszcze dograć) na plus zmianę dał Jonny, świetna asysta z jakich słynął w Alaves do Caicedo plus ożywienie tej lewej flanki, która z Luliciem była martwa. Oczywiście brawa dla Caicedo, bo miał mało czasu ale swoje zrobił, kapitalnie wygrał pozycje i idealnie przymierzył głową. Świetny mecz Acerbi'ego, dużo udanych interwencji plus udział przy golu na 1:1, bardzo aktywny był Sergej, aczkolwiek Serb też trochę irytował niedokładnością, kapitalną formę potwierdził Alberto, zdecydowanie motor napędowy akcji Lazio, choć stałe fragmenty mu trochę nie siedziały, ale w decydującym momencie nie zawiódł i przymierzył fantastycznie.

Lazio w tym sezonie imponuje charakterem i to trzeba im oddać, bo w latach ubiegłych to oni przegrywali w ten sposób kluczowe mecze, a właśnie takie zwycięstwa budują zespół i jego mentalność. Lazio dziś się mogło tylko utwierdzić, że stać ich na wielkie rzeczy i upragniony powrót do LM. Grande Lazio!

SilesiaRoma | 17.12.2019 00:26

Lazio z charakterem do konca. Bardzo ciezka będzie walka o top 4. Zobaczymy kto pierwszy pęknie. Nic nie może przecież wiecznie trwać;)

xxBANGxx | 17.12.2019 00:33

Świetny mecz... i ta końcówka, niczym Bayern-ManUtd w 1999 roku, heh.

Lazio pewnie kroczy w stronę LM. Odpowiednie wzmocnienia i będzie kolejna silna ekipa w Serie A, która w LM wstydu nie przyniesie. Tak jak i Cagliari, które powinno rosnąć w siłę z każdym kolejnym sezonem, ale już w tym powalczy o LM. Naprawdę dobrze się ich ogląda, a Nainggolan to obecnie chyba najlepszy pomocnik w Serie A.

Meryl72 | 17.12.2019 07:30