dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  12.12.2019 22:58

Edin Dzeko  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
AS Roma tylko zremisowała z Wolfsbergerem w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Mimo straty punktu, drużyna Paulo Fonseki awansowała do kolejnej rundy.

W piątej minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Romy za faul bramkarza gości na Edinie Dzeko. Kilka chwil później jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Diego Perotti.

Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem trzy minuty później było już 1:1. Po zagraniu jednego z zawodników Wolfsbergera spod linii końcowej, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Alessandro Florenzi.

Roma po raz drugi skutecznie zaatakowała w 19. minucie. Po prostopadłym podaniu, z piłką w polu karnym znalazł się Perottti, a następnie odegrał ją do lepiej ustawionego Dzeko. Temu pozostało trafić do praktycznie pustej bramki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 64. minucie Wolfsberger niespodziewanie po raz drugi doprowadził do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Pau Lopeza, który kilka chwil wcześniej zmienił w bramce Mirante, trafił Shon Zalman Weissman, popisując się ładnym uderzeniem szczupakiem po dośrodkowaniu Michaela Liendla. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

AS Roma – Wolfsberger AC 2:2 (2:1)1:0 Perotti (k.) 7'
1:1 Florenzi (sam.) 10'