LE: Eintracht z porażką, ale z awansem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  12.12.2019 20:53

Andre Silva  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Eintracht Frankfurt mimo porażki z Vitorią Guimaraes 2:3 w czwartkowym starciu Ligi Europy i tak wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tym samym ekipa z Niemiec może liczyć na zysk w postaci pół miliona euro, co jest bonusem za wyjście z grupy.

O ile goście byli przed spotkanie pewni zajęcia ostatniego miejsca w grupie, to team z Niemiec cały czas miał szanse na znalezienie się w kolejnej rundzie rozgrywek. Tym samym bój z udziałem Eintrachtu i Vitorii zapowiadał się ciekawie.

Wynik meczu został otwarty w dziewiątej minucie, gdy dość nieoczekiwanie na prowadzenie gości wyprowadził Rochinha. Napastnik Vitorii wykorzystał podanie Denisa-Willa Poha i przedstawiciel portugalskiej ekstraklasy zdobył bramkę na 1:0.

W trzecim kwadransie gry ekipa z Bundesligi zdołała się jednak przebudzić. Najpierw błąd golkipera rywali wykorzystał Danny Da Costa, wyrównując stan rywalizacji. Z kolei w 38. minucie bramkę na 2:1 dla Eintrachtu zdobył Daichi Kamada. Na przerwę w lepszych nastrojach udała się zatem niemiecka ekipa.

Tymczasem druga połowa upłynęła pod znakiem pilnowania korzystnego wyniku przez gospodarzy, co z trybun obserwowali między innymi Fredi Bobić, czy Niko Kovac. Końcówka obfitowała jednak w niezwykłe emocje, bo goście zdobyli dwie bramki. Najpierw gola strzelił Ali Elmusrati, a później Marcus Edwards, więc Portugalczycy wygrali 3:2.

Eintracht Frankfurt - Vitoria Guimaraes 2:3 (1:1)

0:1 Rochinha 9'
1:1 Da Costa 32'
2:1 Kamada 38'
2:2 Elmusrati 85'
2:3 Edwards 87'