LM: Liverpool z wygraną w Salzburgu

Mohamed Salah

Liverpool FC pokonał w delegacji RB Salzburg w spotkaniu szóstej kolejki Ligi Mistrzów, pieczętując swój awans do kolejnej rundy elitarnych rozgrywek w zaledwie 60 sekund. Przedstawiciel austriackiej drużyny będzie kontynuował swoją rywalizację w europejskich pucharach w Lidze Europy.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się bój z udziałem austriackiej ekipy i triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Tym bardziej że The Reds przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie mogli być pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek, co zwiastowało duże emocje na Red Bull Arena.

Cican jak Neuer

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami meczu z udziałem drużyn, które nie miały kłopotu ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich. W każdym razie bliżsi szczęścia byli podopieczni Juergena Kloppa. Pierwszą szanse Liverpool miał już w szóstej minucie, ale na przeszkodzie Momo Salaha stanął golkiper rywali.

Cican Stankovic jeszcze raz spisał się ze świetnej strony między słupkami swojej bramki w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Naby Keita, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć Gwinejczykowi. Tym samym do przerwy było 0:0.

Gol Momo palce lizać

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik rywalizacji otworzył Keita, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową w 57. minucie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Sadio Mane. Na jednym golu jednak lider angielskiej ekstraklasy nie poprzestał, podwyższając prowadzenie minutę później za sprawą gola Egipcjanina Salaha.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Tym samym Liverpool wygrał swoje spotkanie 2:0, dzięki czemu zakończył zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów na pierwszej pozycji z dorobkiem 13 punktów. W najbliższy poniedziałek The Reds poznają rywala w 1/8 finału rozgrywek.

RB Salzburg – Liverpool FC 0:2 (0:0)