Trzy gole i trzy punkty Romy. Polacy na ławce Hellasu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  01.12.2019 22:53

Serie A

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu 14. kolejki Serie A, Hellas Verona uległ na Stadio Marc'Antonio Bentegodi  AS Romie, przegrywając 1:3. Dla Gialloblu jedyną bramkę zdobył Faraoni, a dla gości strzelali Kluivert, Perotti i Mkhitaryan. Mecz na ławce rezerwowych spędzili Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński.

W poprzedniej kolejce ligi włoskiej obie drużyny wygrały swoje mecze - Verona wygrała 1:0 z Fiorentiną u siebie, a Roma 3:0 z Brescią, również na własnym stadionie. Rzymianie grali jeszcze w czwartek, w Lidze Europy i pokonali Basaksehir 3:0 na terenie Turków.

Trener Jurić wykonał tylko jedną zmianę w ustawieniu swojej drużyny - Zaccagni zajął miejsce Salcedo. Pan Fonsceca również zdecydował się na tylko jedną korektę w wyjściowej jedenastce - Under znalazł się na miejscu Zaniolo, który pauzował za żółte kartki.

W 17. minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Pellegrini zagrał piękną piłkę górą na lewe skrzydło do Kluiverta, ten wbiegł w pole karne i oddał niski strzał między nogami bramkarza. Bardzo szybko odpowiedzieli gospodarze, którzy wyrównali zaledwie cztery minuty po stracie gola. Zaccagni wbiegł z lewej flanki w szesnastkę i dośrodkował piłkę do Faraoniego, który wbił piłkę do siatki głową z bliskiej odległości.

W samej końcówce pierwszej części spotkania, prowadzenie ponownie objęli przyjezdni - Gunter sfaulował w polu karnym jednego z zawodników Romy i sędzia przyznał jedenastkę rzymianom, którą na bramkę zamienił Perotti, strzelając w prawy dolny róg bramki. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu drugiej części spotkania groźny strzał z 20. metra oddał Under, dobrą interwencją popisał się jednak Silvestri.

Chwilę później groźnie było pod drugą bramką - Pessina dośrodkował piłkę w pole karne, a najwyżej do piłki wyskoczył Verre, który oddał strzał, ale piłka po główce Włocha przeleciała obok lewego słupka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Giallorossi podwyższyli prowadzenie - Perotti otrzymał podanie w szesnastce i zagrał ją do Mkhitaryana, który wbił piłkę do praktycznie pustej bramki.

Kiedy następne mecze?

Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Fonseki wrócić na czwarte miejsce w tabeli, natomiast Hellas po 14. kolejce plasuje się na dziewiątej lokacie. Za tydzień Werończycy zagrają na wyjeździe z Atlantą, natomiast Roma zagra w piątek z Interem na San Siro.

Hellas Verona - AS Roma 1:3 (1:2)

0:1 Kluivert 17'
1:1 Faraoni 21'
1:2 Perotti (k.) 45'
1:3 Mkhitaryan 90+2'