Zwycięstwa Montpellier i Saint-Etienne

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Osiem goli padło w dwóch meczach 13. kolejki francuskiej Ligue 1 zaplanowanyc na niedzielę, na godzinę 17:00 – komplet punktów na swoje konta dopisały dziś Montpellier oraz AS Saint-Etienne, które pokonały odpowiednio Toulouse i Nantes.

Pewne zwycięstwo nad Toulouse odnieśli dziś zawodnicy Montpellier, którzy zaaplikowali rywalom trzy gole bez żadnej odpowiedzi. Piłkarze MHSC otworzyli wynik meczu dwie minuty przed przerwą – piłkę wzdłuż linii bramkowej posłal Delort, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki trafił Laborde.

Po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole. Niespełna kwadrans przed przerwą, po dośrodkowaniu Congre z lewej flanki, celny strzał głową oddał Le Tallec. Podopieczni trenera Der Zakariana wynik ustalili na 15 minut przed końcem, kiedy to futbolówka zatrzepotała w siatce po silnym uderzeniu Savaniera z ponad 20 metrów.

Montpellier HSC – Toulouse FC 3:0 (1:0)

1:0 Laborde 43′
2:0 Le Tallec 59′
3:0 Savanier 75′

Kolejne trzy punkty na swoje konta dopisali dziś piłkarze AS Saint-Etienne, którzy odnieśli dziś piąte zwycięstwo na przestrzeni sześciu ligowych kolejek. Tym razem, po bardzo emocjonującym spotkaniu, Zieloni poradzili sobie z Nantes wygrywając 3:2.

W 14. minucie, prowadzenie objęły Kanarki – piłkę spod linii końcowej na piąty metr wystawił Benavente, a do siatki trafił Blas. Piłkarze Saint-Etienne odpowiedzieli jednak osiem minut później – po dośrodkowaniu Honoraty z prawej flanki, celny strzał głową oddał Trauco.

Jeszcze przed przerwą, obie drużyny zdołały dołożyć po jednym golu. W 26. minucie, gospodarze po raz drugi objęli prowadzenie, tym razem po strzale Louzy z linii pola karnego. Po raz drugi Nantes z jednobramkowej przewagi cieszyło się zaledwie osiem minut – w 34. minucie, po centrze Trauco z lewej trony, celnie główkował Bouanga.

Decycująca o losach spotkania okazała się 67. minuta. Po prostopadłym podaniu Boudebouza, obronie Les Canaries urwał się Bouanga, który posłał piłkę do siatki obok próbującego interweniować bramkarza. Zieloni dowieźli prowadzenie do końca i wskoczyli na ligowe podium – Saint-Etienne z 21 punktami w dorobku zrównało się z drugim w ligowej klasyfikacji Angers.

FC Nantes – AS Saint-Etienne 2:3 (2:2)