Kolejna wpadka Tottenhamu, wygrane Newcastle, Burnley i Evertonu

Jan Bednarek

Piłkarze Tottenhamu Hotspur znów nie zdołali przerwać serii ligowych niepowodzeń i tylko zremisowali u siebie z Sheffield United 1:1. W pozostałych meczach rozpoczętych w sobotę o godzinie 16:00, komplet punktów zgarnęło Burnley, Everton i Newcastle. 90 minut w barwach Southampton rozegrał Jan Bednarek.

Piąty z rzędu ligowy mecz bez wygranej, a zarazem piąty remis w trwającej kampanii Premier League zanotowali piłkarze znajdującego się w kryzysie Tottenhamu – tym razem, punkt z północnego Londynu zdołali wywieźć piłkarze beniaminka z Sheffield.

W pierwszej połowie częściej groźne sytuacje kreowały sobie Szable – w pierwszych dziesięciu minutach sytuacji nie wykorzystali jednak Basham i Fleck, a później słupek bramki Gazzanigi obił Lundstram. W 38. minucie, po drugiej stronie boiska nieznacznie pomylił się za to Son.

Niespełna kwadrans po przerwie, to jednak Spurs objęli, dość szczęśliwie, prowadzenie – po nieudanym podaniu Alliego w kierunku Kane’a, piłka odbiła się od O’Connella i trafiła pod nogi Sona, który umieścił futbolówkę w siatce pomiędzy nogami Hendersona.

Goście nie zamierzali jednak zwiesić głów i dwie minuty później posłali piłkę do siatki, ale bramka McGoldricka nie została uznana z powodu spalonego. W 80. minucie wątpliwości już nie było – McGoldrick dograł do wbiegającego prawą stronę w pole karne Baldocka, który pokonał Gazzanigę, choć jego intencją było dogranie w środek pola karnego.

Serię trzech porażek przerwali dziś piłkarze Burnley, którzy pewnie pokonali przed własną publicznością West Ham United 3:0, przedłużając passę spotkań bez wygranej w lidze Młotów do sześciu. Wynik otwarty został w 11. minucie, kiedy to po centrze z kornera piłkę zgrał Tarkowski, a z kilku metrów do siatki skierował ją Barnes

Tuż przed przerwą, The Clarets prowadzili już 2:0 – McNeil dograł w szesnastkę do niepilnowanego Wooda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Jimeneza. W 54. minucie, bramkarz West Hamu popełnił fatalny błąd przy próbię wypiąstkowania dośrodkowania z rzutu rożnego – Hiszpan zrobił to na tyle nieumiejętnie, że futbolówka wpadła do siatki.

Czwarte ligowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Newcastle United, którzy ograli przed własną publicznością Bournemouth, choć to Wiśnie otworzyły wynik dzisiejszego starcia na St. James’ Park. W 14. minucie, po bardzo sprytnie rozegranym rzucie rożnym, Fraser zagrał płasko w pole karne, a precyzyjnym uderzeniem piłkę w siatce zmieścił Wilson.

Gospodarze wynik spotkania odwrócili na przełomie pierwszej i drugiej połowy. W 42. minucie, po uderzeniu Saint-Maximina tor lotu futbolówki zmienił jeszcze Yedlin, doprowadzając do wyrównania. Decydujący okazał się jednak gol w 52. minucie, kiedy to po zgraniu piłki głową, futbolówkę do bramki trącił Clark.

Nie poprawia się sytuacja Ralpha Hasenhuttla, albowiem Southampton przegrało dziś czwarty mecz z rzędu, a szósty na przestrzeni siedmiu ostatnich spotkań. Tym razem komplet punktów z St. Mary’s wywiózł Everton, który pokonał Świętych 2:1. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek.

Już w czwartej minucie The Toffees objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Holgate, a z kilku metrów głową do siatki trafił Davies. Pięć minut po przerwie zrobiło się 1:1, po tym jak Boufal przedarł się prawą stroną w pole karne i zagrał po ziemi wzdłuż linii bramkowej, a z najbliższej odległości do wyrównania doprowadził Ings

Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, piłkarze z niebieskiej części Merseyside przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Centrą z prawej strony pola karnego popisał się Sidibe, a akcję celnym strzałem zamknął Richarlison, którego nie przypilnował Bednarek.

Tottenham Hotspur – Sheffield United 1:1 (0:0)