Szczęśliwy triumf Hoffenheim w Kolonii

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W pierwszym spotkaniu 11. kolejki Bundesligi, Hoffenheim pokonało na wyjeździe 2:1 Koeln. Goście zwycięskiego gola zdobyli w ósmej minucie doliczonego czasu gry.

Po pierwszej połowie powody do zadowolenia mieli tylko gospodarze, którzy prowadzili 1:0. W 34. minucie do bramki Hoffenheim płaskim uderzeniem z około 20 metrów trafił Jhon Cordoba.

Hoffenheim doprowadziło do wyrównania trzy minuty po przerwie. Po świetnym podaniu Sebastiana Rudy’ego w pole karne, do piłki dopadł Sargias Adamjan i strzałem z powietrza nie dał szans Hornowi.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w siódmej minucie doliczonego czasy gry sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę mocnym strzałem wykorzystał Jurgen Locadia, zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

FC Koeln – TSG Hoffenheim 1:2 (1:0)

1:0 Cordoba 34′
1:1 Adamjan 48′
1:2 Locadia (k.) 90+8′