LE: Borussia wygrywa rzutem na taśmę

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Lider niemieckiej ekstraklasy w postaci Borussii M’Gladbach pokonał rzutem na taśmę AS Romę w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Przedstawiciel Bundesligi po raz trzeci z rzędu przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie rywalizacji, licząc wszystkie rozgrywki.

Ekipa z Niemiec przystępowała do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak w europejskich pucharach, a ponadto wrócić do gry o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Team Paulo Fonseki miał natomiast cel, aby wygrać i utrzymać fotel lidera grupy.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami wyrównanego boju. Szczególnie między 10. a 20. minutą rywalizacji zawody mogły się podobać. Rzymianie stworzyli sobie ogólnie w pierwszej połowie dwie klarowne sytuacje. Najpierw w 12. minucie bliski zdobycia bramki był Nicolo Zaniolo, ale jego strzał głową był niecelny.

Tymczasem w 29. minucie na listę strzelców usiłował wpisać się Javier Pastore. Na przeszkodzie Argentyńczyka stanął jednak bramkarz rywali. Z kolei w 35. minucie prowadzenie objął przedstawiciel Bundesligi, gdy niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Federico Fazio.

Obrońca rzymian zrehabilitował się jednak po przerwie. Fazio wykorzystał dośrodkowanie Aleksandara Kolarova, kierując futbolówkę do siatki po strzale z bliska. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, to Marcus Thuram pokonał Pau Lopeza, więc team z Bundesligi wygrał 2:1.

Borussia Mönchengladbach – AS Roma 2:1 (1:0)

1:0 Fazio 35′ (sam.)