LE: Festiwal pomyłek Lazio, Celtic górą na Olimpico

Celtic FC

SS Lazio w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy uległo na swoim stadionie Celtikowi FC 1:2. Lider szkockiej ekstraklasy sięgnął zasłużenie po trzy punkty, wykorzystując bezbłędnie błędy defensywy Orłów.

Ekipa ze stolicy Włoch przystępowała do swojej potyczki żądna rewanżu za porażkę w Glasgow. Tymczasem team ze Szkocji liczył na drugie z rzędu zwycięstwo nad rzymianami, w czym miała pomóc dziewięciotysięczna grupa fanatyków The Hoops.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padły dwa gole. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, gdy na listę strzelców wpisał się świeżo upieczony najlepszy piłkarz października w Serie A, czyli Ciro Immobile. Włoch wykorzystał podanie Felipe Caicedo w ósmej minucie, oddając strzał z prawej nogi.

Tymczasem w 38. minucie rywalizacji do wyrównania doprowadził James Forres, wykorzystując sekwencję błędów gospodarzy, co bardzo skomplikowało sytuację Lazio w walce o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Rzymianie ostatecznie do przerwy remisowali 1:1.

W drugiej odsłonie ekipą przeważającą byli goście, którzy swoją dominację potwierdzili w doliczonym czasie rywalizacji. Katastrofa ekipy Simone Inzaghiego była następstwem fatalnego zagrania Valona  Berishy, które z zimną krwią wykorzystał Olivier Ntcham. Celtic wygrał zatem rzutem na taśmę 2:1.

SS Lazio – Celtic FC 1:2 (1:1)

1:0 Immobile 7′
1:1 Forres 38′
1:2 Ntcham 90+5′