LE: Koniec marzeń Rennes, Cluj ponownie górą

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Piłkarze CFR Cluj ograli dziś przed własną publicznością Stade Rennais 1:0 i to Rumuni są o włos od wywalczenia sobie miejsca w fazie pucharowej Ligi Europy. Po porażce Lazio z Celtikiem, Cluj ma sześć punktów przewagi nad rzymianami i potrzeba im zaledwie punktu, by zagwarantować sobie wiosnę w Europie. Decydującą bramkę zdobył Mario Rondon, który trzy minuty później wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Jako pierwsi do głosu doszli w tym spotkaniu goście z Roazhon Park – w szóstej minucie gry, w podbramkowym zamieszaniu do piłki dopadł Hunou, ale strzał napastnika Rennes wybroinł Arlauskis. W kolejnych minutach dyspozycję bramkarza Cluj sprawdzali jeszcze Bourigeaud i Niang, ale w obu przypadkach Litwin czujnie interweniował.

W 19. minucie, znów zaatakowali czerwono-czarni, ale Raphinha posłał futbolówkę nad poprzeczką. Na pierwszą sytuację dla gospodarzy trzeba było poczekać do 33. minuty, kiedy to Sain zatrzymał uderzenie Deaca. Chwilę później, znów świetnie interweniował Arlauskis, który poradził sobie ze strzałem głową Nianga.

Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron przyniosło po jednej sytuacji dla obu drużyn – najpierw uderzenie Culio ze skraju pola karnego zatrzymał Salin, a w odpowiedzi próbę del Castillo obronił Arlauskis. Na kwadrans przed końcem boiskowej rywalizacji, wynik otworzyć mógł Bourigeaud, ale rozgrywający kapitalny mecz Arlauskis znów skutecznie interweniował.

Liczne sytuacje niewykorzystane przez gości zemściły się na nich tuż przed końcem spotkania. O ile w 82. minucie, Rondon uderzył minimalnie niecelnie, o tyle pięć minut później, Wenezuelczyk skierował już piłkę do siatki – piłkę z rzutu rożnego posłał Deac, a Rondon ulokował ją pod poprzeczką uderzając głową.

Trzy minuty po zdobyciu gola, Rondon ostrym wejściem zaatakował jednego z piłkarzy Rennes i sędzia Martins pokazał zawodnikowi rodem z Wenezueli czerwoną kartkę. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Cluj jest dosłownie o włos od awansu – Rumuni mają sześć punktów przewagi nad trzecim Lazio i tylko najgorszy możliwy scenariusz spowoduje, że Cluj nie zagra na wiosnę w Europie.

CFR Cluj – Stade Rennais 1:0 (0:0)

1:0 Rondon 87′