LM: Wygrana i awans Bayernu

Robert Lewandowski

Bayern Monachium odniósł w środę czwarte zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Bawarczycy przed własną publicznością pokonali 2:0 Olympiakos Pireus. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Monachium nie doczekali się ani jednego gola, choć obie drużyny miały okazję do jego zdobycia. Ze strony gości minimalnie niecelnie uderzał Lazar Randjelović. Po stronie Bayernu szczęścia próbował natomiast Robert Lewandowski, który doszedł do futbolówki po dośrodkowaniu, ale główkował prosto w ręce bramkarza.

Bramkarz greckiego zespołu świetnie interweniował w 34. minucie, odbijając piłkę po groźnym uderzeniu Kingsleya Comana. Tuż przed przerwą bliski zdobycia bramki był Benjamin Pavard, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Pięć minut po przerwie Jose Sa popisał się kolejną skuteczną interwencją. Tym razem odbił piłkę po strzale głową Leona Goretzki. Dobijać próbował jeszcze Javi Martinez, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Bramkarz gości skapitulował dopiero w 69. minucie. Wynik meczu otworzył wówczas Robert Lewandowski, który z bliska skierował piłkę do bramki po dograniu Comana z prawej strony boiska. W kolejnych minutach Bawarczycy kontrolowali wydarzenia na boisku i szukali okazji do podwyższenia prowadzenia.

W 89. minucie Bayern zdobył drugiego gola. Wynik meczu ustalił Ivan Perisić, który strzałem z kilku metrów wykończył kontratak swojej drużyny.

Bayern Monachium – Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)

1:0 Lewandowski 69′
2:0 Perisić 89′

Bayern: Neuer – Pavard, Javi Martinez, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka (82′ Tolisso) – Gnabry (88′ Perisić), Müller, Coman (90+1′ Coutinho) – Lewandowski

Olympiakos: Sa – Elabdellaoui, Semedo, Maria, Tsimikas – Guilherme, Camara, Bouchalakis (71′ Valbuena) – Randjelović (61′ Masouras), Guerrero, Podence (79′ El Arabi)